Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Milline omavalitsusjuht oli häältepüüdja?

Väinu Rozental 08. märts 2011, 18:17

Riigikokku kandideeris 73 vallavanemat, linnapead, abilinnapead või volikogu esimeest ehk esindatud oli iga kolmanda omavalitsuse tippjuht. Riigikokku on praeguse seisuga neist pääsenud vaid 10.  

Riigikokku on praeguse seisuga neist pääsenud vaid 10.

Need on Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Tartu linnapea Urmas Kruuse, Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja Viljandi linnapea Kalle Jents, Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš, Tallinna abilinnapea Yana Toom, Pärnu abilinnapea Annely Akkermann, Narva linnavolikogu esimees Mihhail Stalnuhhin, Tartu linnavolikogu esimees Aadu Must ja Jõgeva vallavolikogu esimees, ettevõtja Aivar Kokk.

Riigikokku ei pääsenud ükski 39st kandideerinud vallavanemast.

Linnapeade ja abilinnapeade häältesaak

1. Edgar Savisaar (Keskerakond, Tallinna linnapea) 23 012 (hetkeseisuga riigikogu liige)
2. Urmas Kruuse (Ref, Tartu linnapea) 6824 (RK liige)
3. Deniss Boroditš (Keskerakond, Tallinna abilinnapea) 5893 (RK liige)
4. Yana Toom (Keskerakond, Tallinna abilinnapea) 4495 (RK liige)
5. Annely Akkermann (IRL, Pärnu abilinnapea) 3257 (RK liige)
6. Urve Tiidus (Ref, Kuressaare linnapea) 3123 (RK liige)
7. Margus Hanson (Ref, Tartu abilinnapea) 1478
8. Kalle Jents (Ref, Viljandi linnapea) 1346 (RK liige)
9. Tarmo Tammiste (Keskerakond, Narva linnapea) 1175
10. Reno Laidre (Ref, Elva linnapea) 1038

11.-12. Kersti Sarapuu (Keskerakond, Paide linnapea) 996
11.-12. Ülo Tulik (IRL, Võru linnapea) 996
13. Tarmo Tamm (Keskerakond, Põlva linnapea) 983
14. Eevi Paasmäe (Keskerakond, Sillamäe aselinnapea) 856
15. Kalmer Lain (Ref, Jõgeva linnapea) 624
16. Vladimir Šokman (Keskerakond, Tartu abilinnapea) 600
17. Merike Martinson (Keskerakond, Tallinna abilinnapea) 592
18. Ain Suurkaev (IRL, Rakvere abilinnapea) 557
19. Jüri Sasi (Ref, Tartu abilinnapea) 532
20. Jüri Kaver (Ref, Võru abilinnapea) 520

21. Kersti Kõosaar (Ref, Võru abilinnapea) 507
22. Tanel Mõistus (Ref, Keila linnapea) 504
23.-24. Georg Linkov (IRL, Kärdla linnapea) 441
23.-24. Argo Kirss (IRL, Kuressaare abilinnapea) 441
25. Innar Mäesalu (Ref, Võru abilinnapea) 380
26. Alar Nääme (Keskerakond, Valga abilinnapea) 345
27. Raimond Tamm (Ref, Tartu abilinnapea) 311
28. Marko Šorin (Keskerakond, Sindi abilinnapea) 256
29. Georgi Bõstrov (Rahvaliit, Maardu linnapea) 204
30. Mihkel Kübar (IRL, Jõgeva abilinnapea) 198

31. Värner Lootsmann (Keskerakond. Loksa linnapea) 175
32. Taavi Aas (Keskerakond, Tallinna abilinnapea) 157
33. Andres Noormägi (IRL, Narva-Jõesuu linnapea) 152
34. Eha Võrk (Keskerakond, Tallinna abilinnapea) 112
35. Andreas Rahuvarm (Keskerakond, Haapsalu aselinnapea) 101
36. Nikolai Vojeikin (Rahvaliit, Maardu abilinnapea) 44


Vallavanemate häältesaak

1. Jüri Morozov (Sots, Saare) 1144
2. Sirje Tobreluts (Sots, Laheda) 1119
3. Aleksandr Suvorov (Keskerakond, Meeksi) 1003
4. Andrus Saare (IRL, Kohila) 835
5. Tarmo Tamm (Sots, Helme) 728
6. Andre Sepp (Ref, Raasiku) 677
7. Toomas Väinaste (Keskerakond, Vinni) 616
8. Raimu Aardam (Sots, Kihelkonna) 576
9. Etti Kagarov (Sots, Kohtla) 544
10. Kaupo Rätsepp (IRL, Harku) 513

11. Priit Lomp (Sots, Haaslava) 495
12. Kristjan Kõljalg (Ref, Koigi) 493
13. Kalle Song (Keskerakond, Saarde) 487
14. Aivar Surva (Ref, Mäetaguse) 477
15. Kaido Kõiv (Ref, Valgjärve) 449
16. Peeter Rahnel (Keskerakond, Abja) 442
17. Vello Jõgisoo (Ref, Kose) 438
18. Andres Hirvela (Sots, Koonga) 431
19. Aare Anderson (IRL, Luunja) 376
20. Sulev Kannimäe (Ref, Viiratsi) 369

21. Kalju Kertsmik (IRL, Albu) 346
22. Ülo Needo (Rahvaliit, Mooste) 340
23. Arne Tilk (IRL, Põlva) 337
24. Aivar Kroon (IRL, Noarootsi) 328
25. Avo Kiir (IRL, Iisaku) 319
26. Urmas Aava (IRL, Häädemeeste) 292
27. Tiit Salvan (IRL, Toila) 233
28. Andrus Umboja (Ref, Jõelähtme) 231
29. Elari Hiis (IRL, Käru) 226
30. Arno Rossman (Sots, Lüganuse) 221 (on samaaegselt ka Kohtla vallavolikogu esimees*)

31.Haldo Oravas (IRL, Viimsi) 217
32. Alari Kirt (IRL, Tapa) 213
33. Karel Tölp (Rahvaliit, Tahkuranna) 193
34. Leo Aadel (Ref, Haljala) 185
35. Aivar Õun (IRL, Konguta) 178
36. Ülle Kiviste (Rahvaliit, Kaiu) 157
37. Kalev Kaljuste (Sots, Tootsi) 156
38. Salme Koplikask (Rahvaliit, Saarepeedi) 91
39. Enn Laansoo (IRL, Nõva) 77


Volikogu esimeeste häältesaak

1. Mihhail Stalnuhhin (Keskerakond, Narva linn) 8584 (RK liige)
2. Aivar Kokk (IRL, Jõgeva vald) 3382 (RK liige)
3. Aadu Must (Keskerakond, Tartu linna) 1901 (RK liige)
4. Jaanus Karilaid (Keskerakond, Haapsalu linn) 1416
5. Kaarel Pürg (Keskerakond, Jõhvi vald) 736
6. Aivar Rosenberg (Ref, Sõmerpalu vald) 592
7. Mihkel Juhkami (IRL, Rakvere linn) 533
8. Art Kuum (IRL, Jõelähtme) 502
9. Siim Suursild (IRL, Audru vald) 494
10. Astrid Ojasoon (Sots, Kose vald) 473

11. Kurmet Müürsepp (IRL, Antsla vald) 406
12. Raul Peetson (IRL, Halinga vald) 379
13. Toomas Vitsut (Keskerakond, Tallinna linn) 322
14. Annely Ajaots (Sots, Nissi vald) 247
15. Arno Rossman (Sots, Kohtla vald) 221 (on samaaegselt ka Lüganuse vallavanem*)
16. Toivo Kivi (Rahvaliit, Lohusuu vald) 213
17. Kaido Madisson (Sots, Vändra vald) 180
18. Jaak Pächter (IRL, Rõuge vald) 152
19. Ülle Varik (Rahvaliit, Lavassaare vald) 142
20. Mati Õunloo (Sots, Keila vald) 137
21. Raivo Heinmets (Sots, Viru-Nigula vald) 123


 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2011, 12:55
Otsi:

Ava täpsem otsing