Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kunstibuss viib kunsti juurde

ÄP 11. märts 2011, 00:00

Kunstibuss sõidutab 2011. aastal, kui Tallinn Euroopa kultuuripealinn on, huvilisi ligemale kolmekümnesse kunsti-, disaini- või arhitektuurivaldkonda esindavasse või puudutavasse paika Tallinnas ja selle lähedal.

Kunstibussi reisijatel on võimalus külastada stuudioid, tehaseid, valukodasid, galeriisid, ateljeesid ja käsitöögilde ning osaleda põnevates meistrikodades ja kunstiajaloolistel jalutuskäikudel.

Giididena sõidavad kaasa kunstnikud, disainerid ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Kokku hõlmab kunstibussiprogramm tervelt 26 EKAs õpetatavat eriala.

Kunstibuss stardib igal laupäeval kell 12 Tartu mnt 1 asuvalt platsilt.

Kui esimene sõit pakkus avastamisrõõmu tootedisainist huvitatutele, siis sel laupäeval on võimalik lähemalt tutvuda tekstiilidisainiga.

Kunstibuss sõidab külla tekstiilile siiditrükki tegevale ettevõttele Sundrop OÜ. Ettevõtte juht Eero Diener näitab tuurikülalistele tekstiilile trükkimise protsessi, alustades ekraanil helendavast logost ning lõpetades selle trükkimisega automaat- ja käsikarussellidel.

19. märtsil sõidutab buss stsenograafiaga ja 26. märtsil keraamikaga seotud paikadesse.

Veel on plaanis külaskäigud näiteks Bastioni moeateljeesse, Eesti Nukufilmi stuudiosse ning teatridekoratsioone ja -kostüüme tootvasse ettevõttesse Stagecraft Management OÜ.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing