Andres Sarri müüs Saksa Auto

Alyona Stadnik 25. märts 2011, 00:00

Norra suurimale automüügifirmale M¸llerGruppen kuuluv ettevõte M¸ller Auto Baltic AS omandab kõik Volkswageni jaemüüja ASi Saksa Auto aktsiad, mis praegu kuuluvad valdusettevõttele AS Eesti Talleks.

Tehing viiakse ettevõtete teate kohaselt lõpule pärast kinnituse saamist konkurentsiametilt. Tehingu hinda ei avalikustata.

Lisaks Volkswageni jaemüügile hõlmab tehing Ðkoda müügivõrku Pärnus, Jõhvis ja Viljandis.

Eesti Talleksi ASi juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul jätkab ettevõte autode müügiga. "Eesti Talleks ASil on endiselt tegevuseks Ðkodade maaletoomine Eestis, mitu Ðkoda ja Renault' diilerit, samuti hulk kinnisvara ja igasuguseid muid asju," rääkis Pärnpuu.

Pärnupuu sõnul on Eesti Talleksil päris suur hulk Eestis edukalt tegutsevaid tütarettevõtteid.

Pärnpuu: Saksa Auto areneb samamoodi, nagu areneb turg. Eelmine aasta läks Talleksil hästi ja teeniti kasumit. "Vilets olukord stabiliseerus ning õppisime nendes oludes elama," lausus Pärnpuu.

Pärnpuu sõnul areneb Saksa Auto turuga kooskõlas. "See, kas omanik on see või teine, ei tähenda, et ettevõte saaks nüüd hiiglasliku hüppe teha," kommenteeris Pärnpuu uute omanike mõju.

Talleksi kinnitusel omandab M¸ller Auto Baltic AS pärast tehingut valitseva mõju ASis Saksa Auto ja selle tütarettevõtetes, milleks on AS Suve Auto Pärnus, AS Viru Rahvaauto Jõhvis, AS Linna Auto Viljandis ning ka 5+ Autoteenindus OÜ ja AS Autohaus Holding.

Tartus asuvas Volkswageni jaemüüjas AS Aasta Auto Pluss omandab M¸ller Auto Baltic AS 50 protsenti aktsiatest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing