Tiivas: oli hea aeg natuke kasumit võtta

Romet Kreek 30. märts 2011, 09:28

East Capital Explorer on teatanud ridamisi suurtest investeeringutest väljumisest või nende osalisest müügist.

„Otsustasime juba umbes poolteist kuud tagasi, kui sündmused Lähis-Idas ja mujal globaalset riskijanu vähendasid ja turud volatiilsemaks muutusid, et on hea aeg natuke kasumit võtta,“ ütles East Capital Exploreri juht Gert Tiivas. „Special Opportunities Fundi puhul oli tegemist olukorraga, kus meie suurim investeering, Fondul Proprietata Rumeeniast, oli teinud vaga eduka IPO ja viimase aasta jooksul hind rohkem kui kahekordistus.”

Eile teatas East Capital Explorer börsile, et peaks saama aprillis 20 miljonit eurot East Capital Utilities Fundist, mis investeerib elektrijaamadesse. 2007. aasta detsembris investeeris East Capital Explorer 81 miljonit eurot East Capital Power Utilities fondi. Seal on juba tagasi saadud 20 mln eurot. Veebruari lõpu seisuga oli investeeringu väärtuseks fondis 90 miljonit eurot. See oli suurim investeering, mis moodustas 21 protsenti puhasväärtusest.

28. märtsil teatas Rootsi börsiettevõte, et East Capital Explorer peaks aprillil algul saama 12,7 miljonit eurot East Capital Special Opportunities fondist. East Capital Special Opportunities Fund on edukalt müünud enamuse oma osalusest Fondul Proprietateas, mis oli 2010. aastal fondi suurim investeering.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2011, 10:23
Otsi:

Ava täpsem otsing