Noormeeste drill lavalaudadel

ÄP 01. aprill 2011, 00:00

Tallinna linnateatris esietendub lavastustesarja "Kümme teatristarti" raames "Biloxi blues", mis pajatab sõjast, unistustest ja kuue noormehe hirmudest.

Teise maailmasõja ajal aset leidva loo keskmes on kuus noormeest, kes valmistuvad ekstsentrilise seersandi käe all sõjaks ning elavad läbi oma unistusi ja hirme.

"Biloxi blues", mille toob välja EMTA lavakunstikooli 3. kursuse tudeng Sander Pukk, on teine lavastus, mis "Kümne teatristardi" raames publiku ette jõuab. Puki sõnutsi võib selles vaimukas ja tempokas lavastuses paralleele tõmmata noorte näitlejate ja lavastaja enda väljaõppega lavakoolis - drill on karm ning valmistuda tuleb kõigeks, sest ütleb ju kõnekäändki: "Raske õppustel, kerge lahingus."

2010. aasta sügisel käivitunud "Kümme teatristarti" on lavastuste sari, mis annab noortele või muidu algajatele lavastajatele võimaluse tuua publikuni oma esimene töö professionaalses teatris.

"Biloxi blues" on näitekirjanik Neil Simoni poolautobiograafilise "Eugene'i triloogia" teine osa, mille keskmes on noor kirjanikuametist unistav Eugene M. Jerome. 1943. aastal mobiliseeritakse Eugene sõjaväkke, kus ta peab oma saatusekaaslastega kahe ja poole kuu pikkuse väljaõppe jooksul sõjaks valmistuma.

Noorus, mis juhuslikult langeb samasse aega Teise maailmasõjaga, ei erine oluliselt noorusest mis tahes muul ajal. Kuuel väga erineva taustaga poisil on igaühel oma unistused ja hirmud.

Väeõppuste sundseisus aga tuleb neil sõjapidamise kõrval õppida palju üksteise, iseenda ja elu kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing