Ettevõtja: kohtumine mentoriga nagu nõukogu koosolek, mida sul muidu poleks

Kadrin Karner 03. aprill 2011, 12:29

EASi aastane ärimentorprogramm noortele ja alustavatele ettevõtetele on selle läbi teinud varuosa24.ee portaali omaniku ja juhi Kristjan Konksu sõnul suurepärane programm, kohtumisi mentoriga võrdles ta nõukogu koosolekutega.

Iga programmis osaleja saab omale mentori ehk kogenud eduka ärimehe või -naise, kellega perioodiliselt kohtutakse ja noore firma probleeme ning õnnestumisi lahatakse. „Mina ütlesin, et see on nagu nõukogu koosolek, mida sul muidu ei oleks, kuna sa ise oled ju firma omanik. See aitab teinekord asju paremini läbi mõelda ja neid enda jaoks kohustuseks võtta. Iseenda ülemus olles on see vahel raskem“ rääkis Konks. 

Suurim kasu, mis noor ettevõtja oma mentorilt sai, oligi see, et mitmed asjad said paremini läbi mõeldud mentoriga peetud vestlustes.

Konksul jätkub programmist rääkides vaid kiidusõnu. „Oo, see oli suurepärane programm, kus olid EASi poolt tipptasemel koolitused välja käidud,“ kirjeldas ta ja lisas, et ega noor ettevõtja ise endale EASi abita selliseid koolitusi lubada ei saaks.

Programmi suureks plussiks luges varuosa24.ee omanik ka teiste alustavate ettevõtjatega kohtumist. „Seal oli kõiki – projekteerimisfirmasid, põllumehi, oli puiduettevõtjaid, ehituse renoveerijaid, ilu- ja massaažiteenuse pakkujaid, turismindust ja IT-ettevõtjaid“ loetles ta üles terve spektri tegevusaladest ning lisas, et paljudega sai kontakte vahetatud ning suheldakse siiani.

Konks võttis programmi kokku sõnadega: „See viib kokku teotahte ja pealehakkamise ning teiselt poolt elukogemuse ja äri näinud ettevõtjad. Ühiskonna jaoks on see võit kindlasti suurem kui kulu, mis selle peale tehakse.“

Kui EASi Kristjan Konksu juba piisavalt kogemusterikkaks ettevõtjaks peab, on ta nõus sama tegema ka uute alustavate ettevõtjate jaoks ning liituma taas programmiga - siis aga juba mentori rollis.

varuosa24.ee portaal loodi 2009. aastal mõned kuud enne EASi ärimentorprogrammiga liitumist. Sellest ajast saadik on ettevõtte ärimudel edasi arenenud. Kui algselt pakuti kuulutamist ja erinavaid veebiteenuseid varuosamüüjatele, siis tänaseks on lisandunud võimalus osta internetist ning mõeldakse ka ekspordile. 

varuosa24.ee on veebiportaal autoomanikule, kus on suur valik nii uute kui kasutatud varuosade pakkumisi. Eestis teist täpselt sellist portaali Konksu sõnul pole, maailmas sarnaseid näiteid siiski leiab.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2011, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing