Hõbe säras kullast I kvartalis eredamalt

Romet Kreek 04. aprill 2011, 00:00

Vaese mehe kuld tegi taas tuule alla kullale. Börsil kaubeldava kullafondi GLD osak tõusis esimeses kvartalis 0,82 protsenti, kuid hõbeda analoogne instrument sümboliga SLV tõusis 21,84 protsenti. Numbrid on USA dollari põhised.

Neile, kellele hõbeda äkilised päevased hinnamuutused tagasihoidlikuks jäävad, leidub ka karmim töövahend. Selleks on Ultra hõbeda ETF sümboliga AGQ, mille päevane hinnaliikumine peaks olema kahekordne hõbeda liikumine. Muidugi, kui hõbeda hind langeb, on ka kaotusvalu suurem.

Mitmed suured investeerimisautoriteedid eelistavad omada väärismetalle, et tagada ostujõu säilitamine.

Millal lõpeb kulla hinnaralli? Brian Wills kirjutas seekingalpha.comis, et kulla pulliturg lõpeb, kui keskpangad hakkavad vastutustundlikult käituma. See tähendab, et iga piuksu või ohu peale ei kühveldata turule likviidsust. Et keskpankade baasintressid on nullilähedased, siis õhutatakse sel moel inflatsiooni ehk valuutade ostujõu langust.

Maailma suurima võlakirjafondi PIMCO juhi Bill Grossi ütles, et USA kohustused ulatuvad 75 triljoni dollarini, mistõttu ta ei näe eriti väärtust USA valitsuse võlakirjades. USA kongress on võimetu isegi kärpima eelarvepuudujääki mõne miljardi dollari võrra, võrreldes riigieelarve suurusega, mis on ligi neli triljonit dollarit.

Kullast paremini käis esimeses kvartalis nafta käsi, mis tõusis börsil kaubeldava fondiosaku USO alusel 9,23 protsenti.

Sündmused Lähis-Idas paistavad soosivat nii kulla kui ka nafta hinna tõusu, iseäranis siis, kui ehk konflikt võtab tõsiselt maad Saudi Araabias. Aasia maades ja Ladina-Ameerikas on väärismetallide kasutamine kapitali kogumiseks ja säilitamiseks tugevam kui Euroopas või USAs.

Paistab, et tänapäeval peab igaüks olema iseenda keskpank ehk kullareservid peavad olema endal, teistele ei saa lootma jääda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing