Muuda töine kohtumine mõnusamaks, kutsu klient kinno

Triin Toome 07. aprill 2011, 00:00

Eraüritusteks on võimalik rentida kinosaale nii Tallinnas kui ka osades teistes suuremates Eesti linnades.

Selleks, et kinosaali ürituse raames maksimaalselt ära kasutada, soovitavad erinevate kinode esindajad mitmeosalise ürituse korral alustada töisemast ja lõpetada filmivaatamisega. Samas ei keela keegi esmalt vaadata filmi ja siis rääkida asjalikku juttu - kõik oleneb ürituse stiilist ja korraldajate soovist.

See, mida enne filmi vaatamist teha, on täiesti korraldajate enda otsustada, kuid ürituste ideede väljapakkumisel ning valitud teemaga seotud filmi leidmisel on kõik kinod meelsasti abiks.

Näiteks toimus Solaris Kinos LHV Panga privaatseanss, kus vaadati filmi "Wall Street: Money Never Sleeps". Tartu Cimon pakkus aga mullu suvel kinokülastajatele enne filmi "Seks ja linn 2" väikest moeetendust.

Täieliku ettekujutuse annab kohtumine. "Samal ajal, kui kinoekraanil tutvustati fotode kaudu ehteid, kõndisid modellid rõivakollektsiooni näidates saalis ringi ja finaaliks kogunesid ekraani ette," kirjeldab Cinamon Tartu koordinaator Triin Sasi, "etendus võeti vastu aplausiga."

Milliseid filme vaadata, on samuti täiesti tellija otsustada. Eraseansil kinos saab vaadata nii uusi, veel esilinastumata filme, samas on Coca-Cola Plaza arhiivis alles suurem osa viimaste aastate filmivalikust. Kino Artise valik hõlmab lisaks levitatavatele filmidele ka linateoseid Tallinnfilmi vanavarast.

"Et suurema ürituse raames kõik kenasti sujuks ja osapooled lõpptulemusega rahule jääksid, peaks tellija ja korraldaja korra ühe laua taha istuma, et kõik nüansid läbi arutada," annab Solaris Kino turundusassistent René Peekmann nõu.

Samuti soovitab Peekmann tellijal alati ruumid enne oma silmaga üle vaadata, et saada täielik ettekujutus ja vältida viimase hetke üllatusi tellija enda jaoks.

Kindlasti tasub meeles pidada, et ürituse korraldamisel kinos on suur roll osalejate arvul, toimumisajal ja pikkusel, sest sellest oleneb ürituse sobitamine kinokavasse.

Artis kellaaja suhtes paindlik. Forum Cinemas ASi turundusjuht Triin Jürgens hinnangul sobib ürituste jaoks hästi Coca-Cola Plazas asuv A.Le Coq Sviit, mis mahutab 40 inimest, on varustatud vajaliku tehnikaga ning kus on lisaks kinosaalile mugav lounge koos baariga. Soovi korral on sviidis võimalik vaadata ka 3D fime.

Kino Artis on turundusassistendi Birgit Pajusti sõnul firmaürituste osas paindlik - kellaaja ja pikkuse osas kino ettekirjutusi ei tee, lisaks on fuajees ja kohvikus liigutatavad diivanid, mis võimaldavad luua just tellija soovile vastava ruumi paigutuse.

Üritusel peab olema kindel eesmärk ja põhjus, miks konkreetne film valida. Meie korraldasime Coca-Cola Plazas kinoürituse oma tarbijatele, kes ostsid teatud nahahooldussarja tooteid. Kuna valitud toote uueks reklaamnäoks on näitlejanna Rachel Weisz, näitasime külalistele filmi "Agoraa", kus Weisz peaosa mängib.

Kindlasti peab kõik detailid suure hoolega läbi mõtlema ning kaaluma nende vajalikkust nagu näiteks see, kas anda külalistele kätte ainult piletid või trükkida eraldi bränditud kutsed, kust inimesed need kätte saavad jne. Need on asjad, millega võib sekeldusi tekkida, seetõttu on mõistlik eelnevalt kõik võimalused täpselt järele uurida.

Nagu praktikas ikka, ilmnevad mõned nüansid viimasel minutil ning kino töötajad olid abivalmid ning mõistvad meiepoolsete muudatuste suhtes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing