HTC loodab kasumit veel viiendiku kasvatada

Alyona Stadnik 08. aprill 2011, 14:24

Taiwani nutitelefonide tegija HTC Corp kolmekordistas selle aasta esimese kvartali kasumi ja loodab seda teises kvartalis veel viiendiku võrra kasvatada. 

Kasumi kasvule aitas kaasa suur nõudlus nutitelefonide järele, eelkõige Androidi operatsioonsüsteemiga telefonide järele.

HTC Corp teatas täna, et  nad on turupositsiooni koha pealt Nokiast möödas ning nende esimese kvartali kasum ulatus 511 miljon dollarini, mis oli suurem, kui  analüütikud olid ennustanud.

„See esimene kvartali tulemused olid oodatust paremad,“ kommenteeris Hong Kongi Yuanta Securities analüütik BonnieChang.

Chang lisas, et teiseks kvartaliks oodatakse kasvu jätku, kasum võiks kasvada veel 20%. Ta täpsustas, et praegu on keskmised müügihinnad on head.

Kasvav nõudlus Google Androidi platvormil töötavate telefonide järele aitab tänavu nutitelefonide turgu kasvatada ning aitab kaasa HTC ja Samsung Electronicsi kasvule, kes on teinud panuse just sellele süsteemile.

Uuringufirma Gartneri prognoosib, et nutitelefonide turg kasvab sellel aastal tõenäoliselt 58% ning järgmisel aastal 35%. Androidi populaarsus on aidanud Aasia tootjatel tõusta nutitelefonide pingeritta tõusta.

HTC Corp aktsiate hind on aastaga tõusnud enim kui kolm korda 360-lt 1220 Taiwan dollarini.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2011, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing