Ebaeetiline

18. aprill 2011, 13:25

Eesti Ravimitootjate Liidu Eetikakomitee taunis ravimifirma MSD korraldatud koolitusel aset leidnud meelelahutust ning tegi ettepaneku muuta ravimiseadust nii, et sellega keelatakse meelelahutuse pakkumine.  

Lisaks teeb liit ettepaneku muuta ravimiseadust nii, et sellega keelatakse meelelahutuse pakkumine.

Ravimitootjate Liit esitas oma eetikakomiteele arupärimise analüüsimaks võimalikku heade turundustavade rikkumist ravimifirma MSD 1. aprilli koolitusel.
Eetikakomitee tutvus MSD esitatud materjalidega ning analüüsis koolitust, lähtudes Ravimitootjate Liidu heade turundustavade koodeksist.

Eetikakomitee taunis eetilisest aspektist lähtuvalt meelelahutuse kasutamist koolitusel, see ei ole liidu koodeksi punkti 9.4 järgi lubatud ja on seetõttu heakskiidetud heade turundustavade eetiliste normide rikkumine. Samas oli koolituse sisuline pool – ettekannete ülesehitus, sisuline põhjendatus – asjakohane ja tasakaalustatud.

Selleks, et meelelahutuse pakkumise keeld oleks üheselt mõistetavam ja laieneks ka neile ravimitootjatele, kes Ravimitootjate Liidu heade turundustavade koodeksiga liitunud ei ole, teeb liit seadusandjale ettepaneku muuta ravimiseaduse § 86 p 6 nii, et meelehautuse pakkumine ei oleks lubatud.

Ravimitootjate Liit peab oluliseks uue ja teadusliku informatsiooni edasiandmist meditsiinitöötajatele tasakaalustatud moel, mis võimaldab arstil teha ravimi valik lähtuvalt patsiendi vajadustest. Teabe jagamisel tuleb lähtuda  kehtivast eetikakoodeksist.

Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid, geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid ning ravimiuuringutega tegelevaid ettevõtteid. Kõik 24 liiget lähtuvad oma töös ühisest eetikakoodeksist. Ravimitootjate Liit kuulub EFPIAsse (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations), mis ühendab 32 rahvusliku liidu ja 43 juhtiva ravimifirma kaudu Euroopa Liidus 2200 firmat.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. April 2011, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing