Lutermaga üritati viimase hetkeni

Väinu Rozental 19. aprill 2011, 18:39

Võib-olla see mingil määral puhastab meie majandust, aga parem oleks, kui Kruudal ikka hästi läheks, ütles ASi Luterma vastu pankrotiavalduse esitanud ASi Tartu Veevärk nõukogu esimees Veljo Ipits.

„Ma ei ole sugugi rõõmus selle üle, et üks sedalaadi ettevõte pankrotti läks,“ lausus Ipits. „Aga eks igaüks on oma huvide eest väljas ja meie üritame oma raha tagasi saada.“

Luterma vastu andis lisaks Swedbankile pankrotiavalduse ka Tartu Veevärk, kellele kuulub 400 Luterma 1000eurose nimiväärtusega võlakirja.

„Me olime sunnitud pankrotiavalduse esitama, sest me oleme avalik-õiguslik ettevõte,“ põhjendas Ipits. „Kui meie pakutud kompromissidele ja lahenduste otsimisele ei reageeritud, siis meil ei jäänud muud üle, kui pankrotiavaldus sisse viia. Ja ega me ei kiirustanud avaldusega. Me üritasime ikka võlgnikuga kokkuleppele jõuda kuni viimase hetkeni.“

Ipitsa sõnul saab haldur nüüd, pärast Luterma pankroti väljakuulutamist võimaluse hakata ettevõtte vara korraldama-sättima ja võimalusel ka väljaviidud vara tagasi võitma. „On seda siis tehtud teiste võlausaldajate, pankade või kelle iganes soovil, nõudmisel või ettepanekul,“ lisas Ipits.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2011, 15:03
Otsi:

Ava täpsem otsing