Noarootsi tuulikupargid hakkavad edendama külaelu

Anne Oja 19. aprill 2011, 13:17

Eesti Energia Aulepa Tuuleelektrijaam OÜ, Vanaküla Tuulepark OÜ ning Noarootsi vallavalitsuse, Aulepa küla, Suur-Nõmmküla ja Vanaküla esindajad asutasid mittetulundusühingu Noarootsi Tuuleenergia, mis hakkab edendama külaelu.

Loodud ühing toetab tuulikuparkide abil kolme küla majanduslikku ja kultuurilist arengut, teatas Eesti Energia.

MTÜ Noarootsi Tuuleenergia hakkab toetama tuulikuparkide vahetus läheduses, see on Aulepa külas, Suur-Nõmmkülas ja Vanakülas ellukutsutavaid kohalikku elu edendavaid projekte. Tuulikuparkide toetuse suurus hakkab sõltuma eelmise aasta tuuleenergia toodangust.

„Igasugune rahaline abi külade arenguks on tänases omavalitsuste majandusolukorras väga teretulnud ning külade esindajatega arutelus on esilekerkinud mitmeid huvitavaid ideid, mida realiseerima asudes panustame kohaliku elu arengusse,“ kommenteeris Noarootsi vallavanem Aivar Kroon.

„2009. aasta suvel käivitunud Aulepa tuulikupark on kokku tootnud Eesti elanikele juba 142 GWh loodussäästlikku elektrienergiat. Ühiselt sõlmitud kokkuleppe abil saame aga selle energia abil hakata looma uusi võimalusi ka tuulikuparkide vahetus läheduses asuvatele küladele,“ tõdes Aulepa Tuuleelektrijaama juhatuse liige Sven Aasa. „2010. aastal Aulepas toodetud tuuleenergia põhjal kujuneb meie selleaastase toetuse suuruseks veidi üle 20 000 euro. See suureneb aga tulevikus kindlasti 2011. aastal käivituva kolme tuuliku elektritoodangu abil.“

Mittetulundusühingu juhatusse kuuluvad vallavanem Aivar Kroon ning külade esindajad Aime Pärnaste, Paul Pigul ja Jaak Joon.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. April 2011, 13:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing