Reede 28. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Parim peavaluravim on euro!

Villy Paimets 20. aprill 2011, 00:00

Eesti Energia teatas eile, et Noarootsi tuulikupargid hakkavad toetama kolme küla arendusprojekte. Pressiteatest selgus, et Eesti Energia Aulepa Tuuleelektrijaam OÜ, Vanaküla Tuulepark OÜ ning Noarootsi vallavalitsuse, Aulepa küla, Suur-Nõmmküla ja Vanaküla esindajad asutasid mittetulundusühingu Noarootsi Tuuleenergia, mis hakkab tuulikuparkide toetusel edendama kolme küla majanduslikku ja kultuurilist arengut.

MTÜ Noarootsi Tuuleenergia hakkab toetama tuulikuparkide vahetus läheduses, s.o Aulepa külas, Suur-Nõmmkülas ja Vanakülas ellukutsutavaid kohalikku elu edendavaid projekte. Tuulikuparkide toetuse suurus hakkab sõltuma eelmise aasta tuuleenergia toodangust. "Igasugune rahaline abi külade arenguks on praeguses omavalitsuste majandusolukorras väga teretulnud ning külade esindajatega arutelus on esile kerkinud mitu huvitavat ideed, mida realiseerima asudes panustame kohaliku elu arengusse," ütles Noarootsi vallavanem Aivar Kroon ses teates.

Huvitav kogu asja juures on see, et veel kaks aastat tagasi kurtsid Suur-Nõmmküla elanikud, et Aulepa tuulepark ei lase neil öösiti magada ja reostab vaadet. Õõvastav krigin ja undamine sundis külaelanikke koguni tervisekaitsest abi otsima. "4. juunil 2009. aastal esitas Suur-Nõmmküla külaselts tervisekaitseinspektsioonile müra kohta kaebuse," kirjutas Lääne Elu. Praeguseks on siis jõutud arusaamani, et uneprobleemide, suure müra ja peavalu puhul aitab kõige paremini... raha. Lihtne.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing