Hardo Pajula Eesti Panga otsusest: üllatav oli see küll!

Kaisa Gabral 27. aprill 2011, 15:25

SEB analüütiku Hardo Pajula sõnul oli Eesti Panga nõukogu otsus mitte pikendada asepresidentide ametiaega üllatav.

"Et seda otsust ümbritsevad asjaolud on veel nii segased, siis ei oska esimese hooga kuidagi eriti kommenteerida. Üllatav oli see küll, eriti muidugi Rossi osas," märkis Pajula.
 
Et Eesti Pank on alates sellest aastast eurosüsteemi liige, siis on muutused tema hinnangul nii ehk naa ilmselt möödapääsmatud.  "Eesti Panga kõrgemad juhid peaksid Frankfurdi silmis olema eelkõige salongikõlbulikud, st valdama keelt nii kitsamas kui ka laiemas mõttes. Kuivõrd asepresidentide haldusalad on teadupärast üsna erinevad, on nende lõikes vajalik ka erinev taust; ehitusjuhil võiks ju olla erasektori kogemus, rahapoliitika eest vastutajale ei teeks halba akadeemiline minevik. Küll peaks aga iga asepresidendi kodus olema kas siis gloobus või kalender, ideaaljuhul aga mõlemad eelmainitud instrumendid," kommenteeris Pajula.

Swedbanki analüütiku Annika Paabuti kommentaari saada ei õnnestunud. "Ta on ise ka Eesti Panga taustaga ja see poleks korrektne," selgitas panga pressiesindaja Mart Siilivask.

Eesti Panga nõukogu ei kinnitanud asepresidendi kandidaate Rein Minkat ja Märten Rossi uueks ametiajaks. Nõukogu koosolek toimub mai lõpus jälle ja siis peaksid kaks uut kandidaati selged olema.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing