Lipstok: surve palgakasvuks on tunnetatav

Kaisa Gabral 27. aprill 2011, 13:54

Palgasurved on majanduse kasvufaasis tunnetatavad, kuid palgakasvu planeerimisel peab arvestama ka tootlikkusega, lausus täna pressikonverentsil Andres Lipstok.

Palgasurve ja alusinflatsiooni mõju tarbijahindade kasvule on olnud tagasihoidlik, kuid ettevaates tuleb toormehindade tõusu ülekandumise vähendamiseks Lipstoki hinnangul pöörata tähelepanu konkurentsi suurendamisele siseturul.

Lisaks tasub suhtuda tähelepanelikult hinnakujundusse ja vältida tootlikkkust ületavat palgakasvu, et säiliks ettevõtte konkurentsivõime.

Lipstoki hinnangul osutus 2010. aasta valitsuseelarve tasakaal prognoositust paremaks.  "Tuleks lähtuda 2010. aasta kevadel kokku lepitud eelarvestrateegiast, mis nägi ette ülejääki jõudmist 2013. aastal. Tahaks valitsust innustada seda eesmärki täitma. Pole vaja ju rääkida, kui oluline on reservide olemasolu ja kui palju reserved aitasid meid kriisiajal. Meil polnud vaja kuhugi pöörduda ja abi küsida, saime hakkama. Reservide kogumine on oluline eriti nüüd, kui majandus pöörab noka ülespoole," märkis Lipstok täna pressikonverentsil.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2011, 13:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing