Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uued raamatud. Tänavu saada val hõre valik uudset aianduskirjandust

Tanel Raig 28. aprill 2011, 00:00

Aiandusraamatutest ilmub Varrakul tänavu vaid Andres Vaasa käsiraamat okaspuudest. Selle raamatu ilmumisaeg jääb sügisesse. Küll aga ilmub Varrakul tänavu taimeraamatuid. Ilmunud on juba Urmas Laansoo "Retk taimede maailma". See on Tallinna botaanikaaias teadurina töötava Laansoo järg 2009. aastal ilmunud "Taimeraamatule".

Ka tänavu ilmunud raamatus on nõuandeid taimede kasvatamiseks koduaias ja tubastes tingimustes. Raamatus tutvustatakse lähemalt paarikümmet eriti eksootilist taime.

Taimeraamatutest ilmub Varrakul veel Sinikka Piippo "Taimede peidetud vägi".

Ka Menu Kirjastus ilmutas tänavu raamatu Urmas Laansoo osalusega. Koos Krista Kauri ja Taimi Puusepaga kirjutas Laansoo raamatu "Kuulsad ja kummalised taimeriigis", mis ilmus märtsis. Nagu pealkiri ütleb, tutvustatakse taimeriigis kuulsust kogunud isendeid, mis aga esimesel kohtumisel üsna kummalised tunduvad. Samal teemal oli märtsis Tallinna botaanikaaias ka näitus.

Sügisel on Menu Kirjastusel plaanis ilmutada teine osa bioloogi ja biodünaamiku Mercedes Merimaa eelmisel aastal ilmunud raamatule "Minu tee taimede väeni".

Tänavu ilmuvate raamatute tiraažid jäävad eelmise aastaga võrreldes väiksemaks.

Maikuus ilmub kordustrükina kaks aiandusraamatut: Virve Roosti "Orhideed - taimeriigi juveelid" ja Ann Marveti "Maalehe väike metsamarjaraamat".

Roosti raamat oli omal ajal esimene eestikeelne orhideeraamat. Selles kirjutati orhideede ajaloost ning toodi hulgaliselt ilusaid fotosid. Raamatu uude versiooni on lisatud kasvatusnõuanded aiapidajatele, kes tahavad orhideesid ise kasvatada.

"Maalehe väike metsamarjaraamat" tutvustab pildi ja sõna abil 38 Eesti metsamarjataime. Kuna põhiliikide kõrval juhitakse tähelepanu ka nende taimedega samasse perekonda kuuluvatele või lihtsalt sarnastele liikidele, siis on raamatus juttu ligi poolesajast taimest.

Raamat on tehtud eelmisel aastal ülimenukaks osutunud "Maalehe väikse seeneraamatu" jälgedes.

Sinisukk on tänavu aprillis ilmutanud kaks aiandusraamatut. Katrin Keremäe on tõlkinud Heiner Schmidi raamatu "Taimede vääristamine". See on taskuraamat hobiaednikele, kes tahavad kätt proovida uute põnevate taimekoosluste loomisel. Raamatus tutvustatakse taimede vääristamist viljapuudest roosideni ja meetodeid pookimisest silmastamiseni. Kirjelduste juures on pildid ja joonised, mille abil saab ülevaate tehnikatest ja töövahenditest.

Ka teine raamat on tõlkeraamat. Tähti Siinmaa on eesti keelde tõlkinud Rudi Beiseri "Teeraamatu". Selles kirjeldatakse taimi, millest saab valmistada hea maitsega teed ning millel on tõhus ravitoime. Põhjalikult tutvustatakse 68 taimeliiki: kust neid leida, kuidas määrata ja mille järgi sarnastest liikidest eristada. Muidugi räägitakse, kuidas neist head teed valmistada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing