Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üks konkreetne eesmärk kuus loob selguse

Kristjan Otsmann 28. aprill 2011, 23:00

Kui valime välja ühe konkreetse asja, millega kuu jooksul toime tulla, läheb see ka tavaliselt korda. Sest sel juhul suudame sellele kõige olulisemale tegevusele keskenduda. Näen oma koolitustel ikka ja jälle inimesi, kes ütlevad, et eesmärkide püstitamine ja eesmärgipärane tegutsemine on mõttetu. Sellel suhtumisel on kolm põhjust. Esimene: töised eesmärgid ei lähe inimesele korda, sest on bürokraatlikult ja keeruliselt sõnastatud. Teine: töiseid eesmärke on liiga palju või need on liiga kõrged/madalad. Kolmas: inimesele lihtsalt ei sobi eesmärgipärane lähenemine - on teine pigem sihitüüpi inimene või lihtsalt kulgeja. Täna näitan, kuidas esimesest kahest asjast lahti saada.

Foto õnnestub, kui objekt on fookuses ja terav. Sama on meie tegevustega. Kui püüame teha kümneid asju, ei tule sellest suurt midagi välja. Kui me ei tea, kuhu on vaja välja jõuda, juhtub sama. Pealegi on väga kaugele keeruline vaadata - silm lihtsalt ei võta. Siin aitab üks lihtne võte: sea endale iga kuu üks eesmärk. Vali välja kõige olulisem, mis sind köidab ja mis on vaja ära teha.

Kui oled eesmärgi välja valinud, pane paberile kirja olukord, mis valitseb kuu lõpus - kuidas see välja näeb, kuidas lõhnab, mis tunne sul on, millisel moel on elu paremaks muutunud. Kasuta kirjeldamisel kindlasti olevikku. Kui kavatsed näiteks aia ära koristada, kirjuta: "Mai lõpus on muruplats puhas, peenardel õitsevad lilled ning kompostihunnik on nii hästi korda tehtud, et seda ei märka peale minu mitte keegi." Kirjuta see eesmärk kuskile, kus loed seda iga päev - nii püsib kõige olulisem asi silme ees.

Pane kirja. Nüüd leia, mida teed eesmärgi poole liikumiseks juba sel nädalal. Näiteks: "Riisun lehed ja vean kompostihunnikusse." Jaga see tegevus ka päevade vahel ära, näiteks laupäeval riisud ja pühapäeval vead lehti.

Seega, oluline on hoida iga kuu silme ees üht, kõige olulisemat eesmärki, jagada see nädala ja päevade peale konkreetseteks tegevusteks.

Järgmisel korral kirjutan ka sellest kolmandast probleemist: sihipärasest kulgemisest ja eesmärkideta elust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:52
Otsi:

Ava täpsem otsing