Oled ökopatustaja? Teater lunastab!

Signe Sillasoo 06. mai 2011, 00:00

Peale Põhuteatri on Tallinna linnaruumis ka teine põnev koht, kus lennukaid ja üllaid mõtteid teatraalses vormis näha saab - ühendus MIM teeb otsa lahti Kultuurikilomeetril.

9. maini saab iga päev Tallinnas Kultuurikilomeetri lõpus lennusadama alal näha interaktiivsete energiast sõltumatute etenduste sarja "MIM goes sustainable".

Tegijad eristavad ennast tavapärasest. Pakutav on nende sõnul traditsioonilisest konventsionaalsest teatrivormist üsna eemal, nii ruumilises kui ka sisulises mõttes.

Lavastuse eesmärk on osutada energeetika- ja energiaküsimustele, millele puuduvad ühesed ja selged vastused. Ka osutamine ise toimub üsna ootamatust vaatepunktist.

Etendust on vaatama oodatud kõik need, kes on teinud elus ökopattu ehk jätnud näiteks prügi sorteerimata, lambi ööseks põlema, arvuti välja lülitamata, vee pahinal jooksma või lennanud aastas mitu korda üle ookeani. Loominguline ühendus MIM püüab ökopatustele pakkuda lahendusi - publikul on võimalus oma patud andeks saada.

Tegijate sõnul on projekti peamine eesmärk suunata inimesi mõtlema energeetika- ja energiaprobleemidele ning julgustada otsustama, kuidas nende endi elud saaksid olla self-sustainable ehk isetoimivad.

Ideaaliks on iseseisvalt energiat tootev teater ja energiasäästlikud kunstilis-tehnilised lahendused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing