Päevalehe ost aitas Ekspressi kasumisse

Fredy-Edwin Esse, California 06. mai 2011, 16:43

Esimese kvartali majandustulemused avalikustanud Ekspress Grupp saab kiidelda 13% kasvanud käibega ja suure kasumiga, mis tõsi küll, tuli Eesti Päevalehe kinnisvara müügist.

Aasta esimese kolme kuuga teenis ettevõte puhaskasumina 1,385 miljonit eurot. Aasta tagasi saadi aga 768 000 euro suurune puhaskahjum. Ekspressi ärikasum oli perioodil 2,094 miljonit eurot.

Ilma Eesti Päevalehe ASi omandamise mõjudeta kujunes puhaskahjumiks selle aasta esimeses kvartalis 155 000 eurot, teatas ettevõte börsile.

Võrreldes eelmise aasta 11,658 miljoni eurose käibega kasvas esimese kvartali käive sel aastal 13%, 13,146 miljoni euroni.

Olulisim sündmus kvartali jooksul oli kontrolliva osaluse omandamine Eesti Päevalehe ASis. Läbirääkimised senise kaasaktsionäri Jaan Manitski ettevõtte OÜga Vivarone viisid lahenduseni, kus OÜ Vivarone omandas varem Eesti Päevalehe ASi omanduses olnud kinnisvara (senised toimetuse ruumid) ning AS Ekspress Grupp omandas OÜ-lt Vivarone viimasele kuulunud Eesti Päevalehe ASi aktsiad. Tehingu käigus osapooled raha ei tasunud.

Teise olulise sündmusena perioodiliste väljaannete segmendis oli eellepingu sõlmimine perioodika ja reklaami kojukande ettevõtte ASi Express Post müümiseks ASile Eesti Post. Müügi eellepingu sõlmimise põhjuseks oli Ekspress Grupi juhtkonna nägemus, et digitaliseeruva meedia ajastul on klassikalise postikande ettevõtte strateegiline väärtus kontsernile ajas vähenev.

Online-meedia segmendis oli esimese kvartali käibekasv 20%, sealjuures oli  kasv riigiti üsna võrdne. Nii Leedus kui Eestis toetasid online-meedia segmendi reklaami käivet kevadtalvel toimunud valimised.

Trükiteenuste segmendis jätkus käibe agressiivne kasv eksporditurgudel. Ekspordi osakaal kogukäibest on aastaga kasvanud 64%-lt 67%-le. Kõige enam on kasvanud eksport Skandinaaviasse. Lisandunud on uued turud Lääne-Euroopas. Ettevõte on jõudmas tootmisvõimsuste piirini ning ettevõtte juhatus on valmistamas ette investeerimiskava tootmisvõimsuse lisamiseks.  

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2011, 09:04
Otsi:

Ava täpsem otsing