DnB NORD Eesti teenis kvartaliga 1,26 miljonit eurot kasumit

Anu Jõgi 09. mai 2011, 12:43

DnB NORD Eesti selle aasta esimese kvartali kasum oli 1,26 miljonit eurot ning ärikasum kasvas 118% (0,54 miljonilt eurolt 1,18 miljoni euroni).

Kogutulud kasvasid aastases võrdluses 32% (1,6 miljonilt eurolt 2,2 miljoni euroni).

Positiivsetele tulemustele aitas kaasa ärikulude vähenemine 9% võrra 2010. aasta sama perioodiga võrreldes.

DnB NORD Eesti tegevjuhi Hans Pajoma sõnul on tegemist väga positiivse aasta algusega. „Headele tulemustele aitasid kaasa peamiselt kolm tegurit - esiteks organisatsiooni efektiivsemaks muutmine, mis on väljendunud väiksemates kuludes,

teiseks üleüldiselt paranenud majanduskeskkond, mis on soosinud laenuportfelli kvaliteedi paranemist, ning kolmandaks positiivseks teguriks on sisendite hindade langus ning intressikulude vähenemine," sõnas Pajoma.

Siiski on Pajoma vaatamata üldistele positiivsetele arengutele ettevaatlik. „Tuleb valmis olla Euroopa erinevate valitsuste finantsraskustest tekkida võivateks negatiivseteks arenguteks Euroopa majanduses, mis avaldab kindlasti mõju nii pangandusele kui ka muudele majandussektoritele. See ebakindlus tuleviku ees loob eelduse ka laenuraha kallinemisele,“ sõnas Pajoma.

DnB NORD Panga emapank DnB NOR teenis selle aasta esimeses kvartalis kasumit 360 miljonit eurot, mis on samal tasemel 2010. aasta esimese kvartali tulemustega. Grupi tasandil tõusid sissetulekud 54,5 miljoni euroni ehk 4,8% võrra eelmise aasta sama perioodiga võrreldes. DnB NORD Grupp, mis tegutseb Balti riikides ja Poolas, saavutas 2011. aasta esimeses kvartalis kasumi 3,3 miljonit eurot.

„Kõik meie ärivaldkonnad teenisid parema tegevkasumi kui samal perioodil 2010. aastal. Samuti on oluline, et laenude mahakandmiste tase püsib madalal. Makromajanduslik olukord Baltikumis ja meie enda tegevus selles regioonis on märkimisväärselt paranenud. Laenude mahakandmine vähenes Baltikumis ja Poolas 23 miljoni euro võrra eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldes ja me loodame, et see positiivne trend jätkub,“ kommenteeris DnB NOR grupi tegevjuht Rune Bjerke.

Alates 2010. aasta detsembrist on DnB NORD grupi 100protsendiline omanik Norra suurim pank DnB NOR, kes tegutseb 19 riigis üle kogu maailma ja grupis töötab üle 13 000 töötaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2011, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing