Kallo: välismaalasest juht õppigu kiiresti eesti keel ära!

Anne Oja 12. mai 2011, 19:14

Keskerakondlasest riigikogu liige ja Eesti Panga nõukogu liige Kalev Kallo ütleb, et Eestisse tulnud välismaalasest tippjuht peaks kiiresti riigikeele ära õppima, sest seda nõuab seadus.

"Ma arvan, et kui me oleme Eestis pea kõik firmad nagunii juba välismaalastele maha müünud, peaks riigifirmasid jääma juhtima siiski kohalikud juhid. Mis muidu meile jääks?" ütles Kallo vastuseks küsimusele, kas riigifirmadele sobiks paremini välismaalasest või kohalikud juhid.

"Ma ei mäleta, aga kas polnud isegi mingis seaduses, et riigifirma juht peaks olema Eesti kodanik, aga võib-olla ei olnud ka," arutles Kallo. "Estonian Airi puhul ei loe minu suhtumisest midagi, sinna pannakse ikka see, keda tahetakse. Kuna riigikeel on meil aga eesti keel, peaks Estonian Airi välismaalasest juht kiiresti eesti keele ära õppima ja soovin talle head kooliminekut!"

Sel nädalal teatas Estonian Airi nõukogu esimees Joakim Helenius, et lennufirma uueks presidendiks sobib vaid rahvusvahelise taustaga inimene ja on oodata, et 100% Eesti riigile kuuluva Estonian Airi uueks juhiks saab välismaalane.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2011, 19:15
Otsi:

Ava täpsem otsing