Villa Benita: Keila haigla müük eraettevõtjale on absurdne

Silvia Kruusmaa 17. mai 2011, 13:27

Villa Benita juhataja Liina Lokko sõnul näitab Põhja-Eesti regionaalhaigla ja SA PJV Hooldusravi tehing, millega müüdi Keila haigla, selgelt põhjust, miks Haigekassa ei kuulutanud välja konkurssi Keila piirkonnas ja miks ei toimunud ostu-müügitehing enne 1.aprilli.

Eile teatas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH), et on sõlminud sihtasutusega PJV Hooldusravi lepingu, mille alusel annab PERH Keila haigla hoone koos kõigi õiguste ja kohustustega üle uuele omanikule.

"Tahame kinnitada, et meie seisukohad Haigekassa lepingu ja kohtuprotsessi jätkumise osas ei ole seoses PERHi ja PJV Hooldusravi tehinguga muutunud.
Hoopis vastupidi, PERHi ja PJV Hooldusravi  tehing näitab meie jaoks selgelt põhjust, miks Haigekassa ei kuulutanud välja konkurssi Keila piirkonnas ja miks ei toimunud ostu-müügitehing enne 1.aprilli. Võiks öelda, et kuningas on alasti," sõnas Villa Benita juhataja Liina Lokko.

Lokko sõnul, et on täiesti arusaamatu, miks ravijuhud olid planeeritud PJV Hooldusravile, vaatamata asjaolule, et PJV Hooldusravil ei ole antud kohas tegevusluba.

"Pärast Keila Haigla müüki eraettevõtjatele võib öelda, et olukord Eesti tervishoiuturul on rikkam erakordselt absurdse kaasuse võrra.
Riik tellib pikaajalise lepinguga teenust ühelt erahaiglalt, mis ei täida elementaarseidki ohutus-ja sanitaarnõudeid. Teisele erahaiglale ehk Villa Benitale, kes on aastaid investeerinud teenuse kvaliteeti ja on omandanud värskelt esimese Eesti haiglana ISO9001  kvaliteedisertifikaadi öeldakse, et teie teenust me ei vaja," sõnas Liina Lokko. 

Lokko lisas, et Villa Benita on esitanud kaebuse ka konkurentsiametile ning kui sealt kiiret lahendust ei tule, siis pöördutakse hinnangu saamiseks ka Euroopa Komisjoni poole.

"Samuti jätkame kohtuteed Haigekassaga ringkonnakohtus. Olgugi, et Eestis ei näi täidesaatev võim kohtuvõimuga arvestavat, sest sõltumata Halduskohtu otsusest, et Haigekassa tegevus on vaba konkurentsi kahjustav, ei tühistatud Haigekassa vastavat otsust, mille alusel said konkureerida ravijuhtude osas vaid Tallinnas, Maardus ja Loksal tegutsevad hooldusasutused ning ei kuulutatud välja uut konkurssi, " lisas Lokko.

Haigekassa esitas aprilli lõpus ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse Tallinna halduskohtu märtsi lõpus tehtud otsuse kohta, millega halduskohus rahuldas AS-i Villa Benita kaebuse haigekassa otsusele, mis puudutas hooldusraviteenuse piirkondade määramist.

Vaidlusaluse otsusega määratles haigekassa Harjumaa piirkonnad, kus raviasutused saavad konkureerida riikliku toetusega hooldusraviteenuse pakkumisele, kuid kuhu Villa Benita ei kuulu.

Halduskohus rahuldas märtsis Villa Benita kaebuse ja tühistas haigekassa juhatuse otsuse osas, millega kuulutati välja valik hooldusravi erialal Harju piirkonnas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. May 2011, 13:28
Otsi:

Ava täpsem otsing