Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Madison: arusaam  elukindlustusest on muutumas

Raivo Sormunen 20. mai 2011, 12:12

Imre Madison toob välja, et Eesti investeerimisriskiga elukindlustuse (IRE) kiire kasvu taga on klientide keskmisest suuremad rahapaigutused ja kasvanud varahalduslahenduste pakkumine. Mandatum Life Insurance Baltikumi tegevdirektori sõnul on inimeste arusaam elukindlustusest muutumas.

Finantsinspektsiooni andmeil maksti Eestis eelmisel aastal investeerimisriskiga elukindlustuse toodetesse 618 miljonit krooni (39,5 miljonit eurot), mida on 23% enam kui aasta eest. Sissemaksed tõstis investeerimisriskiga elukindlustusse tehtud investeeringute kogumahu 2010. aasta lõpuks 3 miljardi kroonini (192 miljoni euroni).

Järgneb Madisoni kommentaar:
Kui ajas tagasi vaadata, siis on näha, et IRE osakaalu kasv on sõltunud suurtest ühekordsetest investeeringutest juba aastaid, kuid 2010. aastal oli see veelgi märgatavam.
Hüppeline kasv IRE laekumistes on väga selgelt tulenenud eraisikute ja juriidiliste isikute investeerimise eesmärgil tehtud keskmisest suurematest rahapaigutustest ja see trend on jätkunud ka 2011. aasta esimeses kvartalis.

Võib kindlalt väita, et traditsiooniline arusaam elukindlustusest on Eestis muutumas. On avanenud uus valdkond – investeerimine elukindlustuse kaudu ja seda mitte sugugi ainult eraisikutele, vaid samuti ärikliendi jaoks.

Loomulikult ei kao vabatahtlikuks pensioniks või lastele kogumise eesmärgil sõlmitud regulaarse säästmise elukindlustuslepingud kuhugi ja endiselt moodustavad nad enamuse lepingute ja -klientide arvust. Kuid mitte enam laekumiste mahust. Nii nagu kogumine pensioni teise sambasse nii ka regulaarne säästmine elukindlustuse kogumislepingutesse kogub oma jõudu ajapikku ja siin on võtmesõnaks kogumisperioodi pikkus ning seepärast ei oma regulaarse säästmise elukindlustuslepingud sedavõrd suurt mõju laekumiste mahu kasvule aastate võrdluses 3-5 aasta perioodi analüüsides.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2011, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing