President Ilves: börsil pakutav peaks olema mitmekesine ja rikkalik

Silvia Kruusmaa 20. mai 2011, 13:34

Börs saab olla igaühe väravaks Eesti majandusse vaid juhul, kui börsil pakutava kauba valik on mitmekesine ja rikkalik. Täna see päris nii ei ole, kui eksperte uskuda, ütles president Toomas Hendrik Ilves Tallinna börsi 15. sünnipäeval.

"Mistõttu eriti nüüd, uue tõusutsükli alguses, oleks vaja mõelda lahendustele, kuidas varustada meie ettevõtteid vajaliku lisakapitaliga. Eriti teades, et eelmist, laenupõhist kasvubuumi muutunud maailmas enam oodata ei tasu. Uue ja laiemale baasile rajatud majanduskasvu peab toetama ka kapitaliturg, ning seda ka läbi Tallinna börsi, sellele saavad kaasa aidata nii eraettevõtted kui ka riik," rõhutas president Ilves, kelle sõnul on kodumaise börsi kui kapitalituru keskseks eesmärgiks säästude investeerimine meie majanduse edendamiseks ning samas anda ka tavakodanikule kogemusi finantsturul toimetamiseks – ja need oskused on 21. sajandi maailmas juba eluliselt vajalikud.

“Börsi ajalugu on osa meie majanduse ajaloost. Teatud määral on börsi lugu ka majanduse peegel, mis ühel või teisel moel on koos kogu majandusega kaasa teinud kõik tõusud ja mõõnad,” rääkis riigipea, kelle hinnangul seisab Eesti ühe keerulisema ajajärgu lõpus ning uue, loodetavasti parema, alguses.

Ilves meenutas, et meie majandust tavatsetakse kirjeldada eduloona – vähemasti endise nn idabloki kontekstis: "Aga sellesse lukku mahuvad ka kaks suuremat majanduskriisi ning õpipoisiaastad kõiges selles, mida nimetatakse investeerimiseks.”

Ta ütles, et börsi areng on olnud ka peegliks Eesti avanemisele välismaailmale ja meie turgude lõimumisele muu maailmaga, mida kinnitab Tallinna börsi praegune staatus maailma suurimas börsikontsernis NASDAQ OMX.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2011, 13:34
Otsi:

Ava täpsem otsing