Usu, mida räägid! Blairi kommunikatsioonijuht annab nõu

Anne Oja 23. mai 2011, 00:00

"Kommunikeerud märksa paremini, kui sa ise tõepoolest usud sellesse, mida räägid," rõhutas üle 30 aasta Briti poliitilise kommunikatsiooni keskmes olnud David Hill reedesel MyConference'i kommunikatsioonikonverentsil "Tagasi pildile. Uus tulemine."

Uueks tööparteiks saamisel oli Briti Tööparteil samas vaja ümber sõnastada brändi võtmeväärtused ja muuta poliitikaid, mitte põhimõtteid. "Ma ei näita teile slaide, vaid jutustan ühe loo, mis räägib sellest, mida teha, kui olete tõepoolest sattunud sellistesse raskustesse, nagu Tööpartei aastate eest sattus," sõnas Hill.

1994. aastal Tööpartei juhiks valitud Tony Blair mõistis, et peab edu saavutamiseks väga kiiresti edasi liikuma, põhjendas Hill traditsioone hindava ühiskonna mõistes karme ja julgeid valikuid. "Inimesed ei armastanud (enam - toim) sellist Tööparteid, milline see partei oli 30 aasta eest," lisas ta.

Olulisemad sammud, mis Tööpartei Hilli sõnul isolatsioonist välja tõid, olid erakonna demokratiseerimine, eneseusu suurendamine ja valijate veenmine, et just Tööpartei suudab nende elu paremaks muuta.

Valijad tuli uskuma panna. Selleks, et inimesi veenda, pidi Tööpartei vahetama keelt, milles valijatega suhtles. Blair pidi panema inimesed uskuma, et tal on piisavalt jõudu peaministri ametis edukalt hakkama saada, rääkis Hill.

Väga palju tuli muuta ka suhtumist. Näiteks olid meditsiiniteenused Inglismaal liiga bürokraatlikud ja nii seati eesmärgiks meditsiin tarbijasõbralikumaks muuta. Ühtlasi tuli läbi mõelda nii strateegia kui ka sõnumid, mis vajasid tõhusat sihtrühmadeni toimetamist.

Leiboristide jõuline taastulemine tagas neile võidu 1997. aasta valimistel. Nad olid justkui Manchester United oma parimatel hetkedel - neid oli põnev jälgida, nad mõjusid heidutavalt vastastele ning näis, et miski ei suudaks neis peatada.

Leiboristlik Partei ehk Tööpartei on vasaktsentristlik Briti partei, mis asutati 1900. aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing