Tallinna börsi uus tulija oodatust igavam

Fredy-Edwin Esse 24. mai 2011, 00:00

Järjest enam levib spekulatsioon, et uus börsile tulija ei ole mitte BLRT, Eesti Post, LHV ega VKG, vaid Joakim Heleniuse osalusega piimatööstus Trigon Dairy Farming. Kui tõesti nii, siis peab nõustuma laiema avalikkusega, et tegu on igava IPOga.

Märgid viitavad Dairy Farmingule. Asi sai alguse eelmise nädala lõpus, kui Joakim Helenius edastas mitme ajalehe peatoimetajale kutse lõunasöögile, lubades tutvustada IPOt tegeva firma juhte ja firmat.

Suure tõenäosusega on tegu Trigon Agrile kuuluva Trigon Dairy Farminguga, mis 17. märtsil registreeriti Eesti Väärtpaberikeskuses ning 25. aprillil emiteeris 19 457 309 aktsiat. Sedavõrd suur aktsiate arv võib vihjata asjaolule, et valmistutakse avalikuks aktsiate esmaemissiooniks.

Juba aprilli lõpus kirjutas Äripäev, kuidas Trigon Agri juhatus töötab selle nimel, et kasutada ära Eesti ja Loode-Venemaa piimasektoris valitsevat soodsat olukorda. Selle eesmärk oli luua suur regionaalne piimatootja, mis võiks tulevikus jõuda ka eraldiseisva ettevõttena börsile.

Suure firma väike üksus. Plaanide elluviimiseks on valitud välja investeerimispangad, kes uurivad institutsionaalsete investorite huvi investeerida eraldi noteeritud piimatootmisüksusesse, märkis Stockholmi börsil noteeritud põllumajandusfirma märtsi keskpaigas.

Samas peab kahetsusega tõdema, et ilmselt valmistab Dairy Farmingu IPO paljudele pettumuse, sest mitme spekulatsiooni keerises kõlanud nimed BLRT, Eesti Post, LHV ja Viru Keemia Grupp on paratamatult tuntumad ja säravamad tegijad.

Uue börsile tulija väärtust vähendab ka asjaolu, et tegu on suure firma väikese üksusega, mis emafirma alt tegelikult juba on börsil - Stockholmis. Praegusel juhul leiaksin isegi rohkem väärtust selles, kui emafirma Trigon Agri end lisaks Rootsi börsile ka Tallinnas noteeriks. Kindlasti ärgitaks see aktiivsemalt kauplema kui väike ja tundmatu piimatootja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing