Ilves: väikeettevõtlus muudab edukaks ka ümbritseva piirkonna 

Kadrin Karner 24. mai 2011, 17:11

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul annab väikeettevõtlus ka tema ümber asuvale piirkonnale jõudu juurde ning suurendab sealsete elanike kindlustunnet.

“Just väikeettevõtlus, mida toetab otsuste läbipaistvus kohalikes omavalitsustes ja riigi tugi, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu, loob uusi ja mitmekesiseid töökohti, annab inimestele kindlustunde, muudab edukamaks kogu piirkonna,” kõneles riigipea, pöördudes enam kui saja noore poole, kes esitasid Eesti Energia algatatud noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM konkursile kokku 27 projekti.

“Ida-Viru noorte endi ettevõtlik meel ja ettevõtlikkus kõige laiemas tähenduses saaks olla üks mootoreid, mis Ida-Virumaa kui ühe suuremate võimalustega maakonna võimsalt käima tõmbab,” ütles Ilves parimate projektide tunnustamisel Jõhvi Kontserdimajas.

Riigipea tõdes, et Ida-Virust pole Tallinnasse pikk tee, kuid Tallinnast Ida-Virusse näib paljudele väga pikk olevat. “Stereotüüpide kõrval on paljuski põhjuseks elukeskkond, mida saab muuta tugevnev kodanikuühiskond ja kodanikujulgus kohalikku elu kujundada, piirkonna avatus uutele ideedele,” rõhutas president. “Olen kindel, et läheb veel veidi aega, kuid Ida-Virumaa muutub Eesti üheks kiiremini ja hoogsamalt arenevaks piirkonnaks, nii nagu me ikka piirilinnade ja piiriäärsete regioonide puhul Euroopas näeme."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2011, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing