Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tamme kriminaalasja eeluurimine on lõppenud

Aivar Hundimägi 26. mai 2011, 00:00

Eelmisel aastal esitas riigiprokuratuur Toomas Tammele kahtlustuse kuriteos seoses enda väidetava palgamõrva lavastamisega. Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi üritasid ärimees Oleg Ljadov, kuritegelikus ilmas tuntud Imre Arakas ja Enriko Kasemaa lavastada ärimees Toomas Tamme osalusel tema enda palgamõrva tellimises süüdi ärimees Nikolai Reismani.

Juhtunu tegi eelmisel aastal avalikuks ETV saade "Pealtnägija" pärast seda, kui Ljadov viis "Pealtnägija" toimetusse salajased salvestised, milles räägiti Tamme palgamõrva lavastamisest.

Juhtiv riigiprokurör Lavly Lepp ütles toona "Pealtnägija" saates, et kriminaalmenetluses uuritakse, kas grupp inimesi on kunstlikult loonud tõendeid, et lavastada Reisman süüdi Tamme tapmise tellimises.

Lisaks Tammele said selles kriminaalasjas kahtlustuse ka kütuseärimees ja Aseri sadama juht Ljadov, allilmaga seostatud Arakas ja Ida-Virumaalt pärit varem tapmise eest karistatud Kasemaa.

Väidetavalt oli vandenõu põhjuseks kahe Ida-Virumaa suurärimehe Tamme ja Reismani 2008. aastal lahvatanud äritüli, kuna esimesele kuulub Kiviõli Keemiatööstus ja teisele üle 330 hektari maad, kus riik lubas keemiatööstusel põlevkivi kaevandada.

Kahtlustuse järgi tegi Kasemaa Ljadovi, Arakase ja Tamme mahitusel politseile väljamõeldud ausa ülestunnistuse, et Reisman palkas ta raha eest Tamme tapma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing