Toomas Tool võib Arco Varas oma tahtmise saada

Raivo Sormunen 26. mai 2011, 10:01

Arco Vara korraldab 17. juunil aktsionäride erakorralise üldkoosoleku, milles läheb ainsa päevakorrapunktina hääletusele nõukogu ettepanek nimetada ettevõttes läbiviidava erikontrolli läbiviijaks Ernst&Youngi asemel Deloitte`i.

12. mail toimunud Arco Vara aktsionäride üldkoosolekul võeti vastu otsus viia firmas läbi erikontroll, kuid ettevõtte suuromanik Baltplasti (kelle taga on ärimees Toomas Tool) soovitud BDO ja Deloitte`i asemel surus Arco Vara juhtkond läbi enda tahtmise, määrates erikontrolli läbiviijateks vandeaudiitor Ernst&Young Baltics riskivaldkonna juhi Taavi Saat`i ja Ernst & Young´i vastutav partneri vandeaudiitor Ivar Kiigemägi.

Baltplasti esindanud tippadvokaat Aivar Pilv esitas erikontrolli läbiviijaks koosolekul
BDO Eesti AS.

Arco Vara juhtkonna sõnul ei sobinud aga BDO erikontroll läbiviijaks, sest BDO praegune tegevjuht Sulev Luiga on endine Arco Vara juhatuse liige ja finantsjuht aastatest 2005–2007 ning BDO ei kuulu ka nn. suurte audiitorfirmade nelikusse, keda börsifirmad oma auditeerimisel tavaliselt kasutavad.
Baltplasti esindaja Aivar Pilve sõnul oli ülesande läbiviimiseks sobimatu aga just Ernst & Young, kes on olnud aastaid Arco Vara audiitor.

Kompromissina pakkus Pilv koosolekul välja erikontrolli läbiviijaks Deloitte'i.

Ehkki Arco Vara juhtkonna sõnul olla Deloitte`i kinnisvaraarendajale öelnud, et nemad ei saa aja puuduse tõttu erikontrolli tööd ette võtta kinnitas Pilv, et neile oli igatahes Deloitte`i poolt "jah" tulnud.

Kuna uue erikontolli ettepanekuga tuldi välja alles aktsionäride üldkoosolekul, siis polnud Arco Vara juhtkond nõus seda päevakorrapunktina hääletuse alla võtma ning hääletati 60% poolthäälega Arco Varas erikontrolli läbiviijaks  Ernst&Youngi.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2011, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing