TNT Expressi aktsia rallib, emafirma aktsia kukub

Fredy-Edwin Esse, California 26. mai 2011, 12:28

Täna NYSE Euronext Amsterdami börsile jõudnud maailma üks suurimaid kiirkullerfirmasid TNT Express on investorid esialgu pannud raha kulutama. 

Täna keskpäevaks on investorid ostnud firma aktsia 8,14% kallimaks ja aktsia maksab 9,312 eurot. Firma turuväärtus on hetkel 5 miljardit eurot. Ettevõte kaupleb sümboli “TNTE” all.

TNT Express on Euroopa suuruselt teine kiirkullerteenuseid osutav firma Deutsche Post AG-le kuuluva DHL-i järel. Pärast lahkulöömist nimetati TNT Hollandi postiteenuste haru ümber PostNL-ks.

Tütrest ilma jäänud PostNLi aktsia on täna aga languses. Kespäevaks kukkus firma aktsia 6,98%, 7,431 euroni. Seejuures on emafirma turuväärtus ligi kaks korda väiksem, küündides 2,84 miljardi euroni.

TNT Expressi noteerimine börsil on osa ettevõtte kiirkulleri- ja postiteenuste jagunemisest, mis sai heakskiidu 25. mail, kui peeti aktsionäride erakorraline koosolek.

„See on oluline hetk TNT Expressi töötajaskonna ja minu jaoks," sõnas firma juhatuse esimees Marie-Christine Lombard. "TNT Expressil on korralikud finantsnäitajad ja ees suur tulevik. Meil on tugev ja kogenud juhtkond, kes on keskendunud aktsionäridele firma väärtuse tõstmisele ja eesmärkide täitmisele."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2011, 12:28
Otsi:

Ava täpsem otsing