Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Keskerakond soovib seadust muutes ravikindlustatute ringi laiendada

Kadrin Karner 01. juuni 2011, 14:56

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna riigikogus seaduse muutmise eelnõu, mis tagaks ravikindlustuse ka neile, kes saavad töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud lepingu alusel töö- või teenustasusid, kuid ei teeni vähemalt miinimumpalka.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Yana Toomi sõnul on ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõu eesmärk tagada ravikindlustus ka neile isikutele, kelle eest makstakse mitme erineva tööandja poolt sotsiaalmaksu ning see ületab summeeritult seaduses sätestatud kuumäära.

„Täna elab Eestis 83 000 ravikindlustuseta isikut – nende seas on inimesi, kes küll töötavad ja kelle pealt makstakse sotsiaalmaksu, kuid seadus ei näe ette sotsiaalmaksu summeerimist ning seetõttu ei ole neil ravikindlustust,” selgitas Toom. „Ravikindlustuseta on hetkel inimesed, kes töötavad mitme lepingu alusel, kuid üheltki tööandjalt miinimumpalka ei saa.”

“Meie eelnõu kaotab ebavõrdse olukorra, kus isik, kelle eest on tasutud nõuetekohaselt sotsiaalmaksu, jääb ravikindlustuseta, peab üldarstiabi eest maksma omast taskust,” lõpetas Toom.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2011, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing