Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eluasemete hinnad võivad langeda 20 aastat

Raivo Sormunen 01. juuni 2011, 15:49

Eluase on Ühendriikides kaotamas investeeringuna oma väärtust.

Kahekümne USA suurlinna eluasemete hindu jälgiv Case-Shiller Index langes märtsis võrreldes aastatagusega 3,6%. Samuti vajus indeks madalaimale tasemele pärast 2003. aasta märtsi, näidates et Ühendriikide eluasemeturg ei suuda jalgu alla saada ka kaks aastat pärast majanduskriisi lõppu, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Robert Shiller ütles Fox Business Networkile antud intervjuus, et USA nõrk eluasemeturg võib olla elanikkonnale aga hoopis hea ning ta ei välista, et eluasemete hinnad võivad USAs langeda sarnaselt Jaapaniga kakskümmend aastat.

„See on Ameerikale hea uudis, kui ehitussektori muutub efektiivsemaks ja see protsess on juba käimas. Elamuehitussektor on tootnud rohkem ja paremaid maju ja seda soovime me kõik. See on Ameerika unistus. Taskukohane eluaseme kõigile. Kui su sissetulek ei lange, saame me endale lubada rohkem elamispinda ning see pole riigile halb tulevik,“ märkis Shiller.

Shilleri sõnul on olnud ameeriklased pikka aega rahvas, kes omad eluasemeid aga see trend on tagasi tõmbumas. „Inimesed arvavad vähem, et eluase on investeering. Kui eluasemehinnad langevad on see halb inimestele, kes omavad eluaset kui investeeringut kuid hea järgneva generatsiooni jaoks, kelle jaoks muutub eluase taskukohasemaks,“ märkis Shiller.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing