Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Läti presidendiks sai oligarhide kandidaat

Harry Tuul 03. juuni 2011, 00:00

Berzinð kogus 53 poolt- ja 44 vastuhäält. Praegune riigipea Valdis Zatlers sai 41 poolt- ja 56 vastuhäält. Mõlema vastu hääletas kolm saadikut.

Läti politoloogide hinnangul sai pärast esimest vooru selgeks, et vene taustaga Üksmeele Keskus leppis oligarh Aivars Lembergsi parteiga Roheliste ja Talunike Liit kokku, et presidendiks saab Andris Berzinð, vahendas uudisteagentuur LETA.

Esimeses voorus jäi president valimata. Läti presidendivalimiste esimene voor kukkus läbi ja president jäi valimata, kuid Berzinðil jäi puudu kõigest üks hääl. Teda toetas 50 rahvasaadikut ja vastu oli 48. Valdis Zatlersi poolt hääletas 43 parlamendiliiget ning vastu oli 55. Seejuures viis seimi liiget olid mõlema kandidaadi vastu.

Läti seimi esimees ja peaministripartei liige Solvita Aboltina teatas pärast esimest vooru, et juhul kui teises voorus valitakse presidendiks Andris Berzinð, võib praegune koalitsioon laguneda ning luuakse uus valitsus. Aboltina hinnangul ei ole praegusel parlamendil ja valitaval presidendil rahva silmis mandaati.

Rahvas toetas Zatlersit. Valimisi saatis eile hommikul Läti seimi juurde kogunenud inimeste toetus Valdis Zatlersile, kes möödunud laupäeval teatas, et paneb rahvahääletusele parlamendi võimaliku laialisaatmise, kuna seim on kaotanud austuse kohtuvõimu vastu ning usalduse valijate silmis. Nn oligarhid on süüdistanud Zatlersit võimu haaramise katses.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing