Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saksamaa seab omad tingimused Kreeka abistamiseks

Sirje Rank 08. juuni 2011, 12:54

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble on läkitanud oma kolleegidele kirja, milles annab teada, et selleks, et Saksamaa Kreeka uues abipaketis kaasa lööks, peavad lahenduses osalema ka Kreeka võlausaldajad.

Sisuliselt nõuab Saksamaa Kreeka valitsuse võlakirjade vahetamist pikema maksetähtajaga võlakirjade vastu. Nn Viini kokkuleppe mudel, kus pangad annaksid lubaduse, et ostavad välja lunastatud võlakirjade asemel kohe uusi Kreeka võlakirju, Saksamaad ei rahulda, kirjutab kirja koopiat näinud Financial Times.

Saksamaa pakutud lahendus on aga vastuvõetamatu Euroopa Keskpangale, mis kardab, et reitinguagentuurid hindavad selle Kreeka pankrotiks, mis riskiks euroalal vallandada laastava ahelreaktsiooni. Ja kriis ei piirduks Kreekaga üksi.

Saksamaa pareerib, et keskpank kardab hoopis oma kahjude pärast, kuna on ostnud ja laenutagatiseks võtnud märkimisväärsel hulgal Kreeka ja teiste suure võlakoorma all hädas euroala riikide võlakirju.

Schäuble kutsub 20. juulil kohtuvaid euroala rahandusministreid andma Kreekale selget mandaati protsessi käivitamiseks, mis kaasaks lahendusse ka Kreeka laenuandjad.

Kui aga euroala riigid Kreeka täiendavas abistamises juuli keskpaigaks kokkuleppele ei jõua, on esimese euroala riigi kontrollimatu pankrot reaalne risk, hoiatas Schäuble.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2011, 13:15
Otsi:

Ava täpsem otsing