Kodukanast ettevõtte juhiks

Signe Sillasoo 10. juuni 2011, 00:00

Kodukana ja köögikata ametis oleval naisel tuleb šovinistliku abikaasa äpardunud äri päästma hakata, kui tigedad töötajad mehe pantvangi võtavad.

Prantsuse režissööri Francois Ozoni käe all on valminud järjekordne linateos. Mees, kes on varem saanud maha sellise filmiga nagu "Swimming Pool", mida ka Eesti kinodes näha võis, pakub seekord vaatamiseks komöödiat vihmavarjuvabriku šovinistist omanikust Robert Pujolist, kes on oma võluva kaasa Suzanne'i (Catherine Deneuve) hooletusse jätnud.

Filmi alguses tehakse vaatajale kohe selgeks, et selles majapidamises langetab kõik otsused mees ning naise ainus roll on nendega alandlikult nõustuda, kui küsimus ei puuduta just lõunasöögimenüüd. Ammugi ei kuulu naise pädevusse isalt päritud ja juba üle 30 aasta tagasi mehe hoolde usaldatud vabriku juhtimine.

Kätte jõuab aga päev, kui selline kodukord pea peale pööratakse. Nimelt on vabriku töötajad rahulolematuks muutunud ja võtavad ärritunud Roberti pantvangi. Suzanne'il ei jää muud üle, kui kunagi oma austajate hulka kuulunud kommunistist linnapea (Gérard Depardieu) abiga abikaasa ära päästa ja vabriku juhtimine üle võtta.

Niisamuti nagu režissööri varasemad filmid, Fassbinderi "Veepiisad tulistel kividel" ja Robert Thomase "8 naist", toetub ka see film samanimelise näidendi tekstile, mille autorid on Pierre Barillet ja Jean-Pierre Grédy. ""Veepiisad tulistel kividel" oli lugu ühe paari sisemisest vangistusest. "8 naist" pakkus võimaluse jälgida naistegrupi käitumist. "Potiche" seevastu on lugu emantsipatsioonist. See on lugu sellest, kuidas Suzanne puurist välja lastakse," selgitas Ozon.

"See materjal pakub võimalust tõmmata paralleele praeguse ühiskonna ja poliitilise kliimaga. Hulga rohkem on tänapäeval naiste juhitud ettevõtteid, aga paljud probleemid ja suhtumine, millega neil tuleb kokku puutuda, ei ole viimase kolmekümne aasta jooksul muutunud," sõnas Ozon.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing