Süsteemi kahepalgelisus

Signe Sillasoo 10. juuni 2011, 00:00

Arvasin, et "Tänavajurist" on keskpärane märul, nägin aga sisukat ja mõtteainet pakkuvat draamat.

Loo fookuses on kaitseadvokaat Mickey Haller, kelle töö on pisipättide, mõrvarite ja vägistajate türmist päästmine. Oma kerge ülbuse ja isemoodi töövõtetega on ta võitnud aukartustäratava kuulsuse ning tekitanud kolleegides kadedust ja meelepaha.

Pärast arvukaid õnnestumisi sattub ta aga töö otsa, mis nii teda kui ka tema perekonda ohustama hakkab. Asudes kaitsma prostituudi vägistamises süüdistatavat rikkurit Louis Rouleti (Ryan Phillippe), loodab ta teenida kiiresti kopsaka summa. Juhtum tundub esmapilgul süütu ja lihtsalt lahendatav, ent kui päevavalgele hakkavad kerkima sarnasused ühe varasema mõrvaga, muutub Halleri elu mõruks.

On selge, et roimar on seadnud talle lõksu, millest pääsemiseks tuleb tal kasutusele võtta kõik oma oskused.

Film on kaasahaarav ja pakub pinevat vaatamist esimestest minutitest kuni lõpuni välja. Pinget hoiavad loos hea kaamera- ja režissööritöö, dramaatiline muusika ning peategelase meisterlik osatäitmine.

Matthew McConaughey üllatas kõige paremas mõttes. Et olen teda sattunud nägema varem peamiselt imalates rollides, siis ma tast suurt ei pidanud. Advokaadirolliga rehabiliteeris ta ennast minu silmis täiesti. Ehk oli tõetruu etteaste põhjuseks seik, et McConaughey olla kunagi ise tahtnud juristiks saada? Igatahes oli esitus ehe ja sügav.

Film keskendub praegusel ajal aktuaalsele teemale: see pakub mõtteainet kaksikmoraali ja kohtusüsteemi paindlikkuse üle, mida viimastel aastatel ka Eesti kohtunike pistiseskandaalid illustreerinud on.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing