Nokia müüb Ericssoni üht suurimat konkurenti

Fredy-Edwin Esse, California 10. juuni 2011, 11:26

Nokia teatas, et peab läbirääkimisi müümaks ära Nokia Siemens Networks, mis on üks maailma suurimaid telekommunikatsiooniseadmete tootjaid.

Tänane Financial Times kirjutab, et USA erakapitalil põhinevad firmad KKR ja TPG võtsid enda pakkumise tagasi, tuues põhjenduseks suutmatuse kokku leppida hinnas ja firmas saavutatava kontrolli üle, mis oleks väärt mitmeid miljardeid dollareid.

Nokia on kinnitanud, et NSNi vastu tuntakse huvi ja peetakse läbirääkimisi. "Nagu me oleme varem öelnud, siis NSNi vastu tuntakse huvi ja me peame konstruktiivseid läbirääkimisi mitmete osapooltega," ütles Nokia pressiesindaja MarketWatchile. Sama on kinnitanud ka Siemensi pressiesindaja.

Samas on Nokia ise kindlalt taaskord eitamas, et firma on tugevalt langenud turuväärtuse ajel müügiobjektiks sattunud.

"Kõik kuulujutud on alusetud," vastas Londonis konverentsil osalenud Nokia tegevjuht Stephen Elop küsimusele, kas firma on müügis.

Analüütikute hinnangul pole Nokia kriis lasknud juhtkonnal keskenduda NSNi tegevusprobleemidele, mis teenis esimeses kvartalis 107 miljoni euro suuruse kahjumi.

"Kui mina juhiksin Nokiat, sooviksin ma viimase asjana, et juhtkonna tähelepanu röövib NSNiga tegelemine," ütles Morgan Stanley analüütik Ben Uglow FT-le. "Kõige loogilisem samm oleks sellest vabaneda."

Ent hiljuti antud intervjuus ütles Elop, et Nokia ei kiirusta 50-50 ühisettevõtte müügiga, öeldes, et mobiiliäris ja telekommikatsiooniseadmetel on üksteist toetav sünergia.

Samas on Nokia vastumeelsus tegutsemisele pahandamas Siemensi juhte. "NSN on paljudest DAXi indeksisse kuuluvatest firmadest suurem, kuid seda juhitakse nagu mingi lihtsa Nokia sisse kuuluva haruna," ütles üks Siemensi juht FT-le.

Nokia omab ühisfirmas kuldaktsiat ning omab seitsmeliikmelises juhatuses nelja kohta.

12,7 miljardi eurose aastakäibega NSN on Rootsi Ericssoni järel üks juhtivaid telekommunikatsiooniseadmete tootjaid maailmas. Sellele vaatamata on raha firmast muudkui välja jooksmas alates loomise hetkest 2007. aastal. Hiljuti soetas firma 975 miljoni dollari eest osa lahku läinud Motorolast.

Algse lepingu kohaselt on Nokia ja Siemens seotud NSNiga 2013. aastani, juhul kui nad ei lepi kokku omanike struktuuri muutmises. Seetõttu nähakse aktsiate avalikku esmaemissiooni ühe võimaliku lahendusena, kui leping peaks ära lõppema.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2011, 14:16
Otsi:

Ava täpsem otsing