Nädala tegija - rahamasin Silvano

Fredy-Edwin Esse 13. juuni 2011, 00:00

Kui mingitki sündmust läinud nädalal Tallinna börsil üllatuseks lugeda, siis kindlasti lõhkas suurima pommi Silvano. Firma puistab enda aktsionärid üle haruldaselt suure rahasummaga, vähendades aktsiakapitali koguni kahel korral ning makstes veel dividende pealegi.

Investorite kukrud täituvad. Silvano FG, mis maksab sel aastal aktsionäridele aktsiate nominaalväärtuse vähendamise tulemusena 0,14 eurot aktsia kohta, otsustas vähendada veel aktsiate nominaalväärtust 0,10 euro võrra ja maksta lisaks investoritele dividende 0,05 eurot aktsia kohta.

See tähendab, et koos aktsiate nimiväärtuse vähendamisega (0,64 eurolt 0,40 eurole) ja dividendimaksega maksab Silvano FG sel aastal ettevõttest välja 0,29 eurot aktsia kohta ehk 11,455 miljonit eurot (179,2 miljonit krooni). Dividendide maksmine pannakse hääletusele aktsionäride üldkoosolekul, mis toimub 30. juunil.

Positiivne on ka see, et firma soovib pikendada aktsiate tagasiostuprogrammi 2012. aasta 30. juunini. Seega võivad aktsionärid ka raskematel aegadel loota ettevõtte tugiostudele.

Suure riskiga aktsia. Kogu selle raha puistamise tulemusel rikastub üks mees oluliselt. Toomas Tool, kes ka Arco Varast omab ligi viiendikku, teenib 2,61 miljonit eurot ehk 40,84 miljonit krooni.

"Kapitali vähendamist ning selle abil tehtavaid väljamakseid meie ei prognoosi ja usume, et see on pigem erakorraline," kommenteeris Swedbanki analüütik Risto Hunt. "Küll aga prognoosime me dividendide väljamakseid ning usume, et dividendid suurenevad aastast aastasse. Oma prognoosides oleme arvestanud, et Silvano võiks järgmisel aastal maksta dividende ligikaudu 0,15 eurot aktsia kohta."

Just sel põhjusel ja ka ettevõtte tugeva finants- ning turupositsiooni pärast ei ole mul lähiajal kavas Silvano aktsiaid müüki panna. Tegu on Tallinna börsi ühe tugevama ettevõttega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing