Ettevõtete üleostmine tõstab aktsiate hindu

Ergo Sõõru 13. juuni 2011, 22:41

Täna on taas aktsiaturud tõusma hakanud peale pikka kuue nädalast langust. Peamiseks põhjuseks on ettevõtete müümine investorite gruppidele või ettevõtetele, kuigi mure Kreeka majanduse vastu on viinud mõned investorid ohutumatute võlakirjade juurde.

Wendy's/Arby's Grupi aktsia tõusis täna 2 protsenti peale seda kui ettevõtte juhtkond teatas Arby restoranide keti müümisest erainvestorite grupi kätte, kellele kuulub veel lisaks mitu kiirtoidurestorani nagu Moe, Southwest Grill ja Auntie Anne.

"Kui suured ettevõtted kasutavad ettevõtte sisest raha, et osta ära teisi ettevõtteid, siis see näitab seda, et turul on olemas väärtus," ütles Schaeffer's Investment Reaserch'i juhtiv strateeg Ryan Detrick.

Dow Jonesi tööstuse keskmine on tõusnud 41 punkti (+0,4%) 11,993-, S&P 500 5 punkti (+0,4%) 1,275 -ja Nasdaq comosite 5 punkti (+0,2%) 2,649 tasemele.

Kõik kolm indeksi on rohkem kui 4protsendilises miinuses võrreldes kuu aja tagusega. Aktsiad langesid kuni tänaseni alates aprilli lõpust. Peamisteks põhjusteks on halvad näitajad kinnisvaraturul, tootmises ja tööhõives, mis maikuus langes 9lt protsendilt 9,1 protsendini. Reedel langes Dow Jonesi indeks alla 12,000 taseme. Viimati oli Dow Jones nii madalal tasemel märtsikuus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing