Loe, mis selgus haigla rahulolu-uuringust

14. juuni 2011, 13:12

Lääne-Tallinna Keskhaiglas (LTKH) Meditsiiniuudiste poolt läbi viidud ja haiglajuhi Boris Kirdi poolt ära keelatud rahulolu-uuringule vastanud ütlesid, et on rahul kolleegidega ja tööga, kehvemaks hinnati haigla mainet, töökoormust ja õhkkonda.

Oma tööga oli rahul suurem osa vastanutest (73%), rahul oldi ka koostööga osakondade vahel ja otsese juhiga. Pea pooleks jagunes hinnang heale töökeskkonnale ja kvaliteetsete töövahendite olemasolule: 45% oli rahul ja 44% ei olnud. 45% arvas, et tema tööd tunnustatakse ja märgatakse, samas 31% sellega nõus ei olnud.

Oma kolleege pidasid hoolivateks, ausateks ja otsekoheseks 59% küsitletutest, samuti arvas suurem osa, et kolleegid pingutavad nendega ühepalju. 

Tööõhkkond jätab soovida
Haiglas valitseva tööõhkkonnaga polnud rahul 67% töötajatest. Uhkust LTKHs töötamise üle tundis vaid 26% protsenti küsitletutest ja 63% sellega ei nõustunud, kümnendik ei osanud hinnata.

Rahulolematus oli suur palga ja lisatasude süsteemiga. Töökoormus on viimase kolme aasta jooksul suurenenud 77 protsendil vastanutest. Lisaks tunnistasid pea pool küsitletutest, et on sageli sunnitud tegema ületunde.

Meditsiiniuudised küsis ka, kas LTKHs hoolitakse oma töötajatest. Sellele küsimusele vastas eitavalt 59% ning jaatavalt 30%, ülejäänutel puudus hinnang.

LTKH juhtide professionaalsuse seadis kahtluse alla 48%, kiitis heaks 30% ja jättis hindamata viiendik vastanutest. Lisaks leidsid pooled, et haiglal pole usaldusväärse tööandja mainet.

Häiris infopuudus
Meditsiiniuudised palus nimetada asjaolud, mis meeldivad ja mis mitte.
Viimastest nimetati mitmel korral infopuudust. Mainiti töötajatega mittearvestamist, tegutsemist töötajate selja taga, suurt töökoormust, palgatasemete erinevust, perspektiivi ebamäärasust, kurjuse ja pahatahtlikkuse soosimist.

Öeldi veel, et häirib „tööandja suhtumine töötajatesse; loosungid ega midagi muud; motiveeritus puudub; õendushooldustöötajat tunnustatakse vaid 10. mail, muidu pole inimene“; „ülim kokkuhoid, nelja kuu graafik“; „kiirustades tehtud „head otsused“, mis aga osutuvad täiesti valedeks (nt osakondade liitmine ja sellega seoses töötajate koondamine)“; „maksimum töökoormus, mille eest makstakse miinimumpalka, eriti intensiivravi palatites töötavatele õdedele“.

Meeldivate asjaoludena nimetati öötasu tõusu 50% ja mitu korda lihtsalt toredaid kolleege.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing