Maaelu investeeringuprojektide jaoks raha taotlemine läheb lihtsamaks

Sigmar Suu 15. juuni 2011, 00:00

Põllumajandustootjatel ja maaelu edendajatel muutub PRIAst saadavate toetuste abil investeeringute rahastamine senisest kergemaks, sest mitme meetme puhul võib toetust saada ka osaliselt tasutud kuludokumentide alusel. Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi toetusi makstakse reeglina välja alles siis, kui toetusesaaja on investeeringu ellu viinud ja kulude eest tasunud.

Halvenenud majanduskeskkonnas on aga paljudel ettevõtjatel finantsraskusi ning laenude saamine on keeruline. Olukorra kergendamiseks on põllumajandusministeerium rakendanud siseriikliku rahastamismehhanismi, mis leevendab raskusi investeeringuprojektide esialgsel rahastamisel.

PRIA-l on nüüd võimalik investeeringutoetusi välja maksta osaliselt tasutud kuludokumentide (OTKA) alusel enne, kui klient on abikõlbulike tööde, teenuste või kauba eest täies mahus tasunud. Eelduseks on, et kõnealune investeering või selle osa on tehtud, klient on selle vastu võtnud ning teenuse/kauba pakkujale tasunud vähemalt omafinantseeringuga võrdse rahasumma.

OTKA-rahastusskeem kogub kiiresti populaarsust. Esimesena rakendus see mullu aasta algul LEADER-meetmes ning oktoobrikuu alguseks moodustasid OTKAga kuludeklaratsioonid kõigist maksetaotlustest pisut alla poole. Kõigi toetusmeetmete puhul, millele OTKA juba kehtib, võivad seda kasutada ka varasemates taotlusvoorudes toetuse saanud ettevõtted, kel investeeringud veel lõpetamata.

Kes viib investeeringu ellu mitmes osas, võib esitada iga kord OTKAga kuludeklaratsiooni. Enne tuleb aga jõuda kokkuleppele kauba müüja, teenuse pakkuja või töö tegijaga, et ka too oleks nõus ootama lõpliku summa kättesaamisega seni, kuni PRIAst toetus laekub.

OTKA-skeemi pole võimalik kasutada neil, kes kasutavad investeeringu tegemiseks kapitalirenti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing