Kohvritootja Samsonite langes esimesel börsipäeval 11%

Birjo Must 16. juuni 2011, 10:43

Maailma suurima kohvritootja Samsonite International SA aktsia langes oma esimesel börsipäeval täna Hongkongi börsil 11 protsenti, väljendades investorite viimase aja leiget huvi IPOde vastu, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Samsonite langus on viimane näide Aasia IPOde, nagu näiteks ka MGM Hiina ja tooaine kaupleja Glencore, nõrgast sooritusest. See tekitab muret ka eelseisva Itaalia moemaja Prada SpA aktsiamüügi pärast.

Samsonite aktsia kukkus hommikul 13,14 Hongkongi dollarile, kuid kauples pärast 14,5 dollari taseme saavutamist juba 12,96 Hongkongi dollari peal. Nõrk debüüt on seotud Hang Seng börsiindeksi pea 7%-lise langusega.

101-aastane Samsonite bränd ühineb ettevõtete nagu L'Occitane ja Coach’ga, kes on samuti püüdnud Hongkongi börsi kaudu regioonis laienemiseks kasvatada oma tuntust Aasia tarbijate ja investorite seas.
Hiina ülikiire majanduskasv on loonud suurlinnades ja ka maakohtades uue tarbijate klassi, kes on hakanud ostma kõike alates luksus jalanõudest kuni eheteni.

Hongkongi IPOd äratavad tavaliselt suurt huvi jaekaubanduse investorites, kuid nad ei pidanud Samsonite pakkumist piisavalt heaks.

Mured Hiina kõrgete intressimäärade, Kreeka võlakriisi ja USA nõrga majanduskasvu pärast on avaldanud mõju mitmele lähinädala IPOle.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing