Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Helsingi börsi odavaimad ja kalleimad ettevõtted

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 22. juuni 2011, 11:58

Helsingi börsi kõige odavam firma on praegu toidupakenditootja Elecster, mille p/e (Price/Earnings) suhe jooksva aasta prognoosi järgi arvutatuna jääb 7,1-le, kirjutab Arvopaperi.

Ettevõte ise prognoosib, et puhaskasum aktsia kohta (eps) paraneb mõõdukalt võrreldes eelmise aastaga. Factseti ühe analüütiku prognoosi kohaselt kasvaks Elecsteri eps sel aastal 0,40 eurolt 0,60 euroni.

Kümne odavama aktsia nimekirja jõuab metsaettevõtetest kaks: Stora Enso ja M-real. Eriti Stora Enso tulemuste prognoosid on veel kõrgel tasemel. Juuni alguses kümme analüütikud tõstis hinnangut Stora Enso tulemusele, kuid vaid viis langetas.

Analüütikute prognooside keskmise kohaselt parandaks Stora Enso tulemust aktsia kohta 10 sendi võrra eelmise aasta 0,79 eurolt. Ettevõte kurssi on siiski langetanud kogu sektorit vaevav kulude kasvu mure.

Helsingi börsi kõige kallim aktsia p/e suhtega 63 on Viking Line`i oma, kuid laevandusfirmale teeb muret kütuse kallinemine.

Ettevõte on teatanud, et kui kütusekulu tõuseb oodatud tempos kogu ülejäänud aasta, tuleb selle aasta tulemus mullusest oluliselt nõrgem. Analüütikud ootavad ettevõtte eps´i langevat eelmise aasta 93 sendilt 44 sendini.

Börsi kallimatest aktsiatest kerkivad esile ka kasumihoiataja Atria, nõrka aastat prognoosinud Stockmann ja laienemisfaasis elav Marimekko.

Allikas: Factset

Kell 11:00 on OMX Helsinki 0,02% languses ning Nokia 0,29% tõusus.

Hetke tõusjad ja langejad:

Tõusjad: Aldata Solution +4.44%, Componenta +3.12%, UPM-Kymmene +3.11%, M-real B +2.96%, Turkistuottajat +2.69%
Langejad: TeliaSonera -1.09%, Kone -1.13%, Metso -1.20%, Ruukki Group -1.24%, Nordea Bank -1.41%

Helsingi börsi 10 odavaimad
Ettevõtep/e 2011e eps 2011e (€) eps 2010 (€) 
Elecster7,10,60,4
Componenta7,60,77-0,43
Stora Enso7,70,890,79
Digia8,10,360,56
Aktia8,40,720,83
Okmetic8,40,630,58
Honkarakenne8,60,470,23
Kesla8,80,940,43
PKC8,91,651,09
M-real8,90,30,23
Helsingi börsi 10 kalleimad
Ettevõtep/e 2011e eps 2011e (€) eps 2010 (€)
Viking Line63,10,440,93
Vaahto Group54,50,13-1,01
Atria500,12-0,18
Trainers' House42,90,01-0,24
Oral Hammaslääkärit40,30,10,15
Panostaja37,90,03-0,06
Raute360,260,29
Marimekko32,70,380,76
Tekla30,50,480,12
Stockmann300,621,09

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2011, 12:38
Otsi:

Ava täpsem otsing