USA rahatrüki kolmas voor jääb tulemata?

Maarja-Liis Mitri 22. juuni 2011, 23:01

USA riikliku avaturukomitee kahepäevase kohtumise lõpetanud pressikonverentsil andis keskpanga president Ben Bernanke  mõista, et praeguse seisuga pole kvantitatiivse leevendamise kolmas voor vajalik.  

Kuigi maailma suurimat võlakirjafondi haldava Pimco president Bill Gross ennustas hommikul Twitteris, et Bernanke teatab täna kvantitatiivse leevendamise kolmandast osast, jäi see veel esialgu toimumata.

Föderaalreserv ütles kolmapäeval, et ei osanud hiljutist nõrkust majanduses oodata, kuid taastumine peaks aasta teises pooles jõudu juurde saama. Pressikonverentsil andis Bernanke samas mõista, et pole teada, kui suurel määral on aeglustumine ajutine ja mõjutatud ühekordsetest asjaoludest nagu maavärin Jaapanis.

"Ei paista, nagu valmistuks Föderaalreserv QE3-ks, kuid samas ei olla valmis ka  kulude vähendamiseks, " ütles USA majandusteadlane Paul Dales.  Siiski võib teadlase arvates kulude kokkutõmbamist oodata järgmisel aastal ning selle tagajärgede leevendamiseks tuleks hoida ekspansiivset joont rahapoliitikas, vahendas MarketWatch.

Föderaalreserv alandas juba teist korda sel aastal USA majanduskasvu prognoosi. Tänavu oodatakse majanduskasvuks 2.7-2.9 protsenti, tuleval aastal aga 3.3-3.7 protsenti. Varasemad ennustused olid vastavalt 3.1-3.3 protsenti ja 3.5-4.2 protsenti.  Töötus peaks praeguselt 9.1 protsendi tasemelt selle aasta lõpuks langema vahemikku 7.8-8.2 protsenti.

Inflatsiooni osas näeb keskpank selleks aastaks 2.3-2.5 protsendilist tõusu aprillis prognoositud 2.8 protsendi asemel ja seda tänu aeglustunud energia hindade kasvule.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2011, 17:33
Otsi:

Ava täpsem otsing