Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saku Metall: uksemüük esimeses kvartalis oli nutune

24. juuni 2011, 10:48

Kui me Eestis mahume konkureerima, küll me mahume konkureerima ka Soome turul, sest Soome turg on ju kordades suurem kui Eesti turg, kommenteeris ASi Saku Metall juhataja ja omanik Tarmo Villemi tõstustetootja OÜ Kinema ekspordiedu.

Villemi täpsustas, et Saku Metalli peamine ekspordiartikkel Soome turul on tulekindlad uksed ja tõstuksi on nad sinna suhteliselt vähe müünud.
Villemi andmeil oli neil aga tänavu esimene kvartal nii Eestis kui Soomes uksemüügi koha pealt suhteliselt õnnetu. „See kvartal oli ilmselt üks halvemaid üldse meie ajaloos,“ tunnistas Villemi ja lisas, et põhjuseks oli ilmselt väga külm talv ja madalseis ehituses.

„Teine kvartal on juba oluliselt parem olnud ja ka müük Soomes on hästi kasvanud,“ sõnas Villemi. „Ja ilmselt kolmas-neljas kvartal tulevad veel paremad, sest need kvartalid on avatäidete müügis alati paremad olnud kui esimene-teine kvartal.“

Villemi sõnul tõusis neil müük Soome oluliselt siis, kui majanduskriis Eestisse jõudis ja müük Soome ulatus kuni pooleni kogu uksemüügist. „Enne masu müüsime koduturule 70 protsenti uksetoodangus,“ rääkis Villemi. „Ja põhjus ei olnud mitte selles, et Soome turg ei oleks tahtnud meie toodet, vaid meie tootmismaht ei võimaldanud rohkem toota. Sellel ajal oli ka selline naljakas olukord, kus Eestis sai ukse eest rohkem raha kui Soomes.“

Saku Metallil on tütarfirmad Soomes ja Lätis.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. June 2011, 10:48
Otsi:

Ava täpsem otsing