G4Si väidetavalt liiga odav teenus uurimise all

Birjo Must 01. juuli 2011, 00:00

"See kartellisüüdistus on juba ammu avalikustatud asi, mille kohta Äripäev omal ajal ka kirjutas. Praegu see menetlus kestab ja mul midagi uut pole lisada," kommenteeris konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos.

Hiljuti sai aga konkurentsiamet Põldroosi kinnitusel kaebuse ühelt ettevõtjalt. "Seal on siis küsimus selles, et väidetavalt müüb G4S teenust liiga odavalt," sõnas Põldroos. "Selline asi on turgu valitsevate ettevõtjate puhul teatud tingimustel konkurentsiseaduse alusel keelatud. Kui on näha, et kõik väiksemad konkurendid selle tõttu surevad välja."

Põldroosi sõnul on see niivõrd uus ja algusjärgus asi ning seega pole võimalik öelda, mis selle lõpptulemus võiks olla. Mingeid täiendavad kommentaare praegu anda ei saa, lisas ta.

G4S turundus- ja arendusdirektor Andres Lember kinnitas, et nad ei osuta teenust alla omahinna ja on oma asju ajanud alati puhta südametunnistusega.

"See kartellisüüdistus on habemega asi. See oli arusaamatu toona, kui see meie jaoks avalikuks tuli, ja arusaamatu praegu, kui see taas on üles kerkinud," selgitas Lember konkurentsiameti poolt aasta tagasi algatatud kriminaalmenetlust.

Lemberi kinnitusel pöörduti hiljuti G4Si poole päringuga, kus üks anonüümseks jääda soovinud väiksem konkurent väidab, nagu osutaks G4S teenuseid alla omahinna.

"Taaskord sama vastus sellele - me teeme igakülgset koostööd konkurentsiametiga ja võime kinnitada, et me ei osuta teenust alla omahinna ja oleme oma asju ajanud alati puhta südametunnistusega," ütles Lember.

Pigem on G4S riigihangetel täheldanud, et mõni väiksem konkurent tuleb peale hinnaga, mis ei ole reaalne, lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:56
Otsi:

Ava täpsem otsing