Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Linnaametniku pistiseasja segatud Viktor Kaasik

Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 09:31

Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Toomas Õispuu lahkub 1. augustil ametist, põhjuseks prokuratuuri poolt esitatud kahtlustus pistise võtmises. Pistise andmise kahtlustus lasub tuntud advokaat Viktor Kaasikul.

Õispuu nõustus kokkuleppemenetlusega ning pistise andmises kahtlustatav vandeadvokaat Viktor Kaasik nõustus samuti kokkuleppemenetlusega.

Kaasiku sõnul tegi ta ühe väga rumala vea, sest andis Õispuule laenu, mille ta Kaasikule tagastas. "Seisukoht on, et mina ei oleks tohtinud talle anda laenu ja tema ei oleks tohtinud võtta minult laenu, kuivõrd samaaegselt menetleti temale alluvas ametis planeeringuid, teiste hulgas ka hipodroomi ala planeeringut," rääkis Kaasik.

Kaitsepolitsei pidas esmaspäeval kahtlustatavana pistise võtmises kinni Tallinna Linnaplaneerimise ameti juhataja Toomas Õispuu, keda kahtlustatakse 10 000 eurose pistise võtmises detailplaneeringu menetlemise korraldamise eest.

Kahtlustus pistise andmises on esitatud ühele isikule. Kriminaalmenetluse raames on teostatud mitmeid läbiotsimisi. Kriminaalasja menetleb Kaitsepolitseiamet, uurimist juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Õispuu on olnud abilinnapeade Eha Võrgu, Taavi Aasa ja Toomas Vitsuti nõunik, linnaplaneerimise ametit juhib ta alates 2007. aasta septembrist. Raepressi teatel on Õispuu kirjutanud lahkumisavalduse.

Veebruaris avalikustas "Pealtnägija" Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ja tema endise nõuniku ning praeguse linnavalitsuse linnaplaneerimisameti juhataja Toomas Õispuu firma lõhkeainete veo Liibüasse.

Äripäev leidis teemaga edasi tegeledes, et Tallinnas suuri kinnisvaraprojekte arendanud Arco Vara omanikud Arti Arakas ja Richard Tomingas ostsid keskerakondlasest linnaametnikele väljarentimiseks seitse miljonit krooni maksnud laeva Balkan Star. Hiljem müüsid nad laeva omanikfirma 1 krooniga edasi pankrotihaldur Martin Kruppile, kes on olnud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare äripartner.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2011, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing