Välisõpilastele ei jätku Eestis vahetusperesid

Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 18:19

Üha enam välismaa keskkooliõpilasi soovib veeta õppeaasta Eestis ning laieneb ka päritolumaade ring, kuid suureneva hulga välisõpilaste vastuvõtmiseks ei piisa vahetusperedest, näitab mittetulundusliku õpilasvahetuse organisatsiooni YFU Eesti kogemus.

Viimase kümne aasta jooksul on organisatsiooniga Youth For Understanding
(YFU) Eestisse saabunud välisõpilaste arv aasta-aastalt aina kasvanud. Kui 1999. aastal tõi mittetulunduslik organisatsioon Eestisse kolm vahetusõpilast, siis 2010. aastal juba üle kümne korra rohkem - 34 õpilast.

"Ma arvan, et siin on kaks põhjust. Esiteks YFU Eesti inimeste hea töö, olles rahvasaadikutena eeskujuks. Teiseks Eesti Vabariigi suurem esiletõus maailma, eriti aga Euroopa kontekstis, kui positiivse muutusega sihtkoht,"
selgitas YFU Eesti MTÜ tegevdirektor Oliver Kontram.

Kontrami sõnul oli välisõpilaste huvi Eesti vastu ka järgmiseks õppeaastaks suur, kuid vahetusperede puuduse tõttu oli võimalik rahuldada vaid 31 välismaa noore taotlus.

"Tänavu olime sunnitud osa välisõpilaste taotlustest tagasi lükkama, kuna sel aastal on eestlaste huvi vahetuspereks kandideerimise vastu olnud leige," tõdes ta.

Kontram lisas, et samuti suureneb Eesti keskkooliõpilaste seas huvi välismaale mineku vastu, kuid viimastel aastatel on piiranud seda keerulised majandusolud. "Huvi välismaale mineku suhtes kasvab, aga võimalused on napid," nentis ta. Vaatamata sellele lähetab YFU juba sel talvel Eestist välismaale õppima 1000.

Mittetulunduslik YFU Eesti rahvusvaheline õpilasvahetuse organisatsioon loodi 1992. aastal. Esimesed õpilased said võimaluse minna välismaale samal hetkel, kui Eesti vabanes ja taastati Eesti Vabariik. Sellest ajast peale on Eestist käinud välismaal pea 1000 keskkooliõpilast ning Eestisse saabuvate välisõpilaste arv ületab tänavu 200 piiri.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 18:19
Otsi:

Ava täpsem otsing