Viies Schilling juba homme

Mari Hiiemäe 01. juuli 2011, 00:00

Viiendat korda toimuv Ilusa Muusika Festival Schilling toob homme Kilingi-Nõmme laululavale hulga muusikuid Eestist ning väljastpoolt.

Esinejatelistis on kümme bändi, neist kaheksa astub üles pealaval Suveaias ning kaks bändi koos DJdega järelpeol Klubis. Laste rõõmuks on ka sel aastal lastelava ning miniloomaaed, kus saab uudistada mahelambaid ja -kitsi.

Magnetesinejad tulevad tänavu Inglismaalt. Neljaliikmeline Oddfellows Casino pakub kuulamiseks pehmekõlalist ja väljapeetud, folgi ja džässi elementidega popmuusikat.

Grupp on lasknud välja neli stuudioalbumit ja ühe EP ning löönud kaasa ka ühe lühifilmi loomisel.

Nende seni suurim kontsert toimus 2008. aastal Brightoni St. George'i kirikus koos 35-liikmelise bändiga.

Teine Briti bänd Design A Wave viljeleb sündipoppi, mis ei karda eemalduda klassikalistest loostruktuuridest ja eksida 80ndate B-filmide süntesaatori-tiinete heliribade maailma. Lisaks bändi liidrile Tom Hirstile teevad Schillingu laval muusikat kaks daami süntesaatoritel ja basskitarrist.

Venemaad esindab kahest vennast koosnav duo If We, kes pakuvad meloodilist ja tänapäevast muusikat vene keeles, Lätit esindab aga bänd Starmetis emotsiooniderohke süntesaatoripopiga.

Eesti esinejatest on kohal näiteks Ultima Thule, Imandra Lake, Pastacas ning Superliustik.

Kohapeal ööbida soovivatele festivalikülalistele on tagatud öövalvega telkimine. Samuti on olemas võimalus süüa sooja toitu nii ürituse alas kui ka baarides-kohvikutes linna peal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing