Saarele muusikat nautima!

Ester Eggert 08. juuli 2011, 00:00

Muhu saarel asuva Nautse Mihkli talu õu tervitab taas artiste ning muusikasõpru lähedalt ja kaugelt.

Õigupoolest on festival tänaseks juba hoo sisse saanud, kuid meeleolukaid esitusi jagub veel kolmeks päevaks. Kontsertidele pannakse punkt alles pühapäeval, 10. juulil. Kuigi Nautse Mihkli talu võib pidada Juu Jääbi pealavaks, astub mujalgi festivali raames üles hulk põnevaid artiste. Nii võib Juu Jääbist osa saada ka Pädaste mõisas, Kaali kraatri ääres ning Muhu Katariina kirikus.

Ohtralt häid valikuid. Suisa tänamatu oleks festivali esinejatest mõnd esile tõstma hakata, sest nad kõik suudavad pakkuda suurepäraseid muusikaelamusi, ja artistide hulgast leiab igaüks endale meelepärase. Alustades Eesti rahva absoluutsest lemmikust Tõnis Mäest kuni Philip Hamiltoni improvisatsioonilise ja hingestatud vokaalini ning Jazzanova klubirütmideni. Eraldi märkimist väärib kindlasti reede õhtul toimuv Juu Jääbi sünnipäeva kontsert-õhtusöök, kus astuvad üles Tõnis Mägi, festivali võõrustaja Villu Veski ise ja paljud teised. Lisaks leiab laupäeva keskpäeval Pädaste mõisas aset idamaisest õhustikust kantud kontsert ja teetseremoonia, mille käigus esitab Dietmar Herriger bambusflöödil muusikat Jaapani zenbudistlikest templitest.

Nautse Mihkli vabaõhulaval esinevaid artiste võiks kõiki iseloomustada märksõnadega tantsulisus ja gruuv. Kodumaistest koosseisudest rõõmustab publikut noortest, ent kogenud muusikutest koosnev Lin's System. Ansamblile lisavad värvi tuntust võitnud energiline lauljatar Marilin Kongo, Eduard Akulin tromboonil ja ka paljud teised. Tulemus on erinevaid stiile põimiv gruuviv ja rütmikas muusika.

Tänavuse Juu Jääbi üks peaesinejatest Philip Hamilton on aga oma improviseerimisoskuse ning haarava vokaaliga maailmaklassi täht. Suurematest nimedest on ta teinud koostööd näiteks kitarrist Pat Methenyga. Hamiltoni vokaal on nagu eraldi muusikainstrument, mille vahendusel jõuavad kuulajateni laulja enda sulest pärit palad, kuid ta ei pelga ka džässistandardeid ja tuntumaid lugusid.

Täna õhtul klubirütmid. Täna õhtul hoolitsevad Nautse Mihkli talu õuel lisaks Lin's Systemile klubilikumate rütmide eest veel Saksamaa koosseis Jazzanova koostöös basskitarrist Paul Randolphiga, jämmitelgis astub üles Simone Moreno & Lourinhos Trio ning pealaval paneb õhtule punkti DJ Jürgen Von Knoblauch. Ei klubirütmidega lummav Jazzanova ega Brasiilia muusikat põhjamaise kargusega segav Simone Moreno pole Eesti publikule sugugi võõrad, kuid kahtlemata suudavad mõlemad pakkuda midagi uut ja põnevat ning klubilikuma džässi austajatel tasuks neid kindlasti kuulama minna.

Juu Jääbi laupäevane kava on veelgi mitmekesisem. Päeval pakutakse kuulajatele meditatsioonimuusikat, Philip Hamiltoni töötuba kohaliku kooriga Helin ning koorilaulu Ellerheina esituses Kaali kraatri kallastel, kus lisaks koorile astuvad üles Tõnis Mägi ja Villu Veski. Nautse Mihkli talus saab õhtul pärast Philip Hamiltoni kontserti nautida tõelisi Kuuba rütme Ibrahim Ferrer juuniori esituses. Muide, selle laulja isa oli peategelane legendaarses Kuuba muusikat tutvustavas filmis "Buena Vista Social Club". Seejärel hoolitseb tantsumuusika eest DJ ja laulja Ben Westbeech.

Muljetavaldava artistide rivi kõrval on oluline Juu Jääbi ainulaadne õhustik. Asub ju festivali pealava keset Muhu saare maalilist loodust vana talumaja õuel.

Eks vabaõhulavadega kaasneb küll alati viletsa ilma risk, kuid Juu Jääbi nautimist pole väike vihm kunagi takistanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing